Zwierzęta

Jak zwierzęta okazują radość? "Marcin z lasu" o tym, jak cieszą się zwierzęta

Zwierzęta

Jak zwierzęta okazują radość? "Marcin z lasu" o tym, jak cieszą się zwierzęta

Jak dzikie wierzęta okazują radość? Marcin Kostrzyński - "Marcin z lasu" opowiedział dziś w Dzień Dobry TVN jak okazywana jest radość w lesie. Zobaczcie jak wygląda "głupawka" w wykonaniu jeleni.

Zwierzęta mają emocje i je wyrażają

Zobacz też: Gdzie występuje bóbr i jak wygląda? Minister rolnictwa chce nas przekonać do jedzenia tych zwierząt: "Płetwa bobra to afrodyzjak" >>> 

Marcin Kostrzyński:

Zwierzęta mają emocje. Każdy kto ma w domu psa lub kota wie kiedy jego pupil jest szęśliwy. To wszystko widać. Mój pies, gdy go głaszczę, cały się rozpływa, kocha to. To nie dotyczy tylko ssaków, nawet w przypadku rybek wiadomo kiedy są nieszczęśliwe. Ryby, które żyją w parach, po rozłączeniu wpadają w depresję. Dotyczy to większości zwierząt.

Quiz o psach

Odpowiedz na 8 pytań
Rozwiąż quiz!

Jak cieszą się żurawie?

Zobacz też:  Bocian biały – ptak, którego warto poznać bliżej. Czy od bociana czarnego różni się tylko kolorem? >>> 

Obowiązek wysiadywania jest dzielony po równo, lecz gdy jeden z rodziców się spóźnia trudno wysiedzieć na gnieździe. Udało mi się nakręcić spontaniczną radość żurawia, który po zmianie zaczął samotnie tańczyć. Był szczęśliwy jak dzieci, które skończyły szkołę w piątek. Skakał, tańczył, choć nie było wokół żadnego widza. Miał chwilę wolności, było ciepło, dużo jedzenia w pobliżu.

Małe wilczki są bardzo radosne

Dla nich ten świat jest teraz szeroko otwarty. Jest ciepło i cudownie. Wszystko pachnie. One jeszcze nie wiedzą, że świat może być okrutny. Wilczki - tu radość i zabawa jest związana w odkrywaniem cudownego świata, który wydaje się  niezwykle przyjazny. Wilczki mają podobną mimikę do mimiki psów i łatwo jest spostrzec oznaki zadowolenia i radości. Ogon nigdy nie kłamie. Radość nie dotyczy tylko szczeniąt.

Jelenie są najszczęśliwsze

Zobacz też: Marcin Kostrzyński. Jak zwierzęta pomagają mu tworzyć niezwykłe filmy o przyrodzie?

Jelenie - jest to dla mnie jedno z największych życiowych zaskoczeń, ale w całym lesie najszczęśliwszymi zwierzętami wydają się właśnie jelenie. Częstotliwość "głupawek" u jeleni jest imponująca. Biegają, skaczą, ganiają się. Trudno obserwować takie zachowania jesienią czy zimą. Od wiosny, gdy pokarmu jest dostatek, odnoszę wrażenie, że radość z życia przepełnia serce każdego jelenia niemal codziennie. 
Co sądzisz o tym artykule?
77
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0