Styl życia

Spódnica ciążowa – jaką i jak wybierać?

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
SrdjanPav/Getty Images Spódnica ciążowa

Spódnice ciążowe to kolejny bogaty zestaw wzorów, fasonów, kolorów, który upewnia kobiety w przekonaniu, że moda ciążowa nie ma już nic wspólnego z szarymi, nudnymi i ogromnymi ubraniami. Dobierając odpowiednią spódniczkę ciążową, warto robić to i z uwzględnieniem dotychczasowych preferencji modowych, i tego, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

Długa spódnica ciążowa to nie jedyny wybór, jakiego dokonać może przyszła mama. Może ona postawić na dość krótką spódniczkę ciążową albo jeansową spódnicę ogrodniczkę. Ważne, aby wyboru dokonywała z myślą o swoich potrzebach, o swojej figurze i o komforcie, jakiego w tym szczególnym czasie bardzo jej potrzeba.

Długa spódnica ciążowa czy krótka spódniczka ciążowa?

Spódniczki ciążowe budzą opór niektórych mam. Jeśli jednak kobieta ma zgrabne nogi, ciąża nie wiąże się w jej przypadku z silną i dokuczliwą opuchlizną nóg, a ponadto przed ciążą wersja mini królowała w szafie dziewczyny, to dlaczego teraz ma być inaczej? Oczywiście spódniczka ciążowa to nie to samo co zwykła mini, natomiast w zestawieniu z grubymi rajstopami i botkami, w połączeniu z szerokim swetrem, taka spódniczka tworzy ciekawą jesienną stylizację.

Długie spódnice ciążowe nie powinny być wybierane jedynie ze względu na szczególny stan, w którym znajduje się kobieta. Jeśli ciężarna do tej pory nie nosiła długich spódnic, nie czuje się w nich najlepiej, to nie ma żadnego powodu, aby na czas ciąży na siłę się do nich przekonywała.

Uniwersalna (co oznacza uśredniona) wersja to spódnica ciążowa, długa przynajmniej za kolano. To długość najczęściej wybierana przez kobiety w ciąży z kilku powodów. Po pierwsze, odwraca ona uwagę od często jednak opuchniętych nóg. Po drugie, nie poszerza zbytnio sylwetki (co często dzieje się w przypadku spódnic maxi). Generalnie spódniczki ciążowe są polecane bardzo zgrabnym dziewczynom, z kolej długa spódnica ciążowa to świetne rozwiązanie dla wysokich kobiet, którym ten fason nie dodaje dodatkowych kilogramów i sztucznie ich nie poszerza.

Spódnica ciążowa na każdą porę roku

Spódnice ciążowe warto dobierać także w kontekście tego, na kiedy przypada ostatni etap ciąży. Spódnice ciążowe na lato to przede wszystkim dłuższe, przewiewne modele, wykonane z naturalnych materiałów, o energetycznych i żywych kolorach. Można spotkać zarówno modele, które zaczynają się pod brzuchem, lub fasony ze specjalnym pasem brzusznym. Warto natomiast pamiętać, że ta druga wersja (przez to, że zakładana jest nad brzuchem) jest nieco krótsza niż pierwsza. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że spódnice ciążowe na lato powinny przede wszystkim być wykonane z oddychających materiałów, które zapewnią kobiecie w ciąży swobodną cyrkulację powietrza.

Na nieco chłodniejsze miesiące natomiast sprawdzi się doskonale spódnica ogrodniczka, ciążowa wersja ogrodniczek ze sporym miejscem na brzuch. Taki fason doskonale łączy się z grubymi swetrami, a także przewiewnymi bluzeczkami typu long sleeve. Można więc ją nosić zarówno wczesną jesienią, jak i późną zimą do grubego płaszcza i płaskich kozaków. Jeansowa spódnica ciążowa niesłusznie przez wiele kobiet uważana jest za pogrubiający model, od którego kobiety stronią najdłużej, jak tylko można. Natomiast praktyka pokazuje, że w 3. trymestrze wiele ciężarnych ostatecznie i tak decyduje się właśnie na nią, przede wszystkim ze względu na codzienny komfort, jaki ona gwarantuje.

Spódnica ołówkowa ciążowa – czy wypada?

Spódnica ciążowa nie powinna nigdy stać w opozycji do tego, co kobieta nosiła przed ciążą. Chyba, że świadomie dokonuje absolutnej rewolucji w swojej garderobie. Jeśli jednak do tej pory nosiła i dobrze czuła się w ołówkowej spódnicy, to na czas ciąży nie musi się jej pozbywać. Wystarczy, że dobierze nieco bardziej pasujący do ciążowego brzuszka model. Ciążowa spódnica o ołówkowym fasonie doskonale sprawdza się jako element stroju do pracy. W pełni przykrywa stale powiększający się brzuch, nie krępuje przy tym ruchów i pięknie podkreśla kobiecą sylwetkę.

Biała spódnica ciążowa, zielona, pomarańczowa czy czerwona? Kolorystyka również powinna być dopasowana do preferencji ciężarnej. Nie warto kryć się jedynie za czarnymi, szarymi i kremowymi ubraniami. Warto postawić na żywe kolory, które dodatkowo podkreślą piękno tego błogosławionego stanu.

Spódnice ciążowe używane – czy to dobre rozwiązanie?

Spódnica jeansowa ciążowa rzadko kiedy zużywa się w trakcie jej noszenia. Okres jej wykorzystywania jest stosunkowo krótki, warto więc przekazać ją kolejnej ciężarnej. Nowa odzież ciążowa jest dość droga, dlatego wśród przyszłych mam dużą popularnością cieszy się metoda przekazywania tej odzieży z rąk do rąk. Zarówno spódnice ciążowe letnie, jak i te nieco krótsze, cieplejsze, mogą świetnie służyć nawet kilku kobietom. Spódnica dżinsowa ciążowa niespecjalnie sprawdzi się po ciąży, chyba że są to ogrodniczki, warto więc ją sprzedać albo przekazać kolejnej mamie.

Zobacz wideo: Anna Karczmarczyk apeluje do ciężarnych: Dajmy sobie przestrzeń na ten strach

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: SrdjanPav/Getty Images

Pozostałe wiadomości