Ślub i wesele

Asystentka pomaga w organizacji zaręczyn

Ślub i wesele

Autor:
Justyna
Piąsta
Zawód: asystentka zaręczynowa
Zawód: asystentka zaręczynowaDzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNZawód: asystentka zaręczynowa

Ślub i wesele są ważnym wydarzeniem w życiu zakochanej pary, ale nie można zapominać o tym, co poprzedza te radosne chwile. Przecież to zaręczyny są pierwszym krokiem do tego, by później stanąć na ślubnym kobiercu. Dla wielu panów, ale też i pań, to nie lada wyzwanie, aby oświadczyć się i wybrać pierścionek czy odpowiednie miejsce. Dlatego z prośbą o pomoc można się zwrócić do asystentki zaręczynowej. Adela Parchimowicz w Dzień Dobry TVN opowiedziała, na czym polega jej praca.

Jak zorganizować zaręczyny?

Korzystanie z usług wedding plannerów staje się coraz bardziej popularne, ale jak się okazuje, sięganie po pomoc przy organizacji wyjątkowych zaręczyn jeszcze nie jest tak powszechne. Pionierką w tej dziedzinie jest Adela Parchimowicz. Jako asystentka zaręczynowa pomaga w organizacji niezapomnianych oświadczyn. Czy przygotowanie niespodzianki to dobry pomysł?

- Zawsze ten element zaskoczenia musi być, ale trzeba uważać, żeby tej niespodzianki nie przeciągać, nie przedłużać, nie utrzymywać w tajemnicy tak bardzo, żeby ta druga strona nie stała się ofiarą niedopowiedzenia. Żeby nie zaczęła myśleć, dlaczego to tak długo trwa, dlaczego on się nie chce oświadczyć, czy już mnie nie kocha? Takie myśli mogą przyjść wtedy, kiedy trochę przeciągamy ten moment zaręczyn - powiedziała Adela Parchimowicz.

Asystentka zaręczynowa wyjaśniła, na czym polega jej praca. - Organizuję przestrzeń, miejsce, odpowiedni czas, żeby wszystko idealnie się dopasowało, a odbiorca dostał przekaż. Żeby było pięknie, radośnie i romantycznie. (...) Zaręczyny, które proponuję, są szyte na miarę. Dopasowane do osób, które chcą się zaręczyć, mają wspólne pasje, coś razem robią ciekawego. Coraz bardziej modne jest to, by były takie "wow", więc często sięgamy po adrenalinę, np. zaręczyny na wysokościach, z widokiem na miasto - przyznała Parchimowicz.

Adela może pomóc też przy wyborze odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. - Mam wsparcie osób, z którymi współpracuję, jubilerów, więc dzielę się tą wiedzą - dodała asystentka.

Asystentka zaręczynowa - kim jest?

Oferta asystentki zaręczynowej jest skierowana zarówno do panów, jak i dla pań, które chcą przejąć inicjatywę.

- Jestem otwarta i mam nadzieję, że kobiety też będą się decydować na ten krok. Nie tylko w związkach LGBT, ale też i kobiety, które chcą oświadczyć się swoim partnerom i pokazać, że są już gotowe i wiedzą, że to będzie partner na całe życie. Zachęcam, żeby tę tradycję, że to mężczyzna się oświadcza, troszkę zmodyfikować i przenieść do XXI wieku - powiedziała Adela Parchimowicz.

Lepsze są zaręczyny sam na sam czy w gronie najbliższych? - Wszystko zależy od tego, czego oczekuje osoba, która będzie się zaręczać. Jeśli chce to zrobić w tradycyjny sposób, przy rodzicach, przy obiedzie czy np. przy wigilijnym stole, to oczywiście jest taka możliwość. Ale musimy brać pod uwagę, czego oczekuje druga strona, czy ona będzie się dobrze czuła w tej sytuacji. Czy nie wolałaby zachować tę intymność, niekoniecznie na oczach rodziców - podkreśliła asystentka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości