Styl życia

Robert Motyka wystąpił z ojcem w nowym programie TTV: "Szukaliśmy się nawzajem i to nam się udawało"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec
Dzień Dobry TVNRzeczy, których nie nauczył mnie ojciec

Program "Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" to wyjątkowy projekt, poruszający temat wieloletniej rozłąki ojca i syna. Jego bohaterowie, Tadeusz i Robert Motyka zgodzili się wspólnie przeprowadzić remont niewielkiego pomieszczenia przeznaczonego na sklep. Praca nad modernizacją lokalu była dla nich swoistym sprawdzianem, pozwoliła im także odbudować długo zaniedbywaną relację.

Robert Motyka o relacji z ojcem

Robert Motyka był absolwentem szkoły podstawowej, kiedy przyszło mu opuścić rodzinne strony. Na przestrzeni ostatnich 30 lat bardzo rzadko wracał do wsi położonej niedaleko niemieckiej granicy, w której spędził wczesne dzieciństwo.

Miałem 15 lat, kiedy tata nagle zdecydował, że wyjeżdżam z domu rodzinnego i przeprowadzam się do Jeleniej Góry. Tam już zostałem, potem były kolejne zajęcia, których się imałem i już do Sieniawy, do domu nie wróciłem

- wyjaśnił 47-latni artysta kabaretowy, który ostatecznie zdecydował się zamieszkać w stolicy.

Udział w programie TTV okazał się dobrym pretekstem do tego, by przyjrzeć się zaniedbywanej przez długie lata relacji. Remont niewielkiego pawilonu trwał ponad 2 tygodnie, dlatego bohaterowie formatu mieli wystarczająco dużo czasu na to, by porozmawiać o ważnych sprawach.

- W tym programie okazało się, że mamy mnóstwo tematów nieprzegadanych. Reperowaliśmy relację, szukaliśmy się nawzajem i to nam się udawało - ocenił Robert Motyka.

Tadeusz Motyka o udziale w programie TTV

Wizyta Roberta Motyki w Sieniawie Żarskiej okazała się nie lada wyzwaniem także dla jego taty, Tadeusza. Mężczyzna bardzo szybko zrozumiał, że jego syn nigdy wcześniej nie miał okazji trzymać w dłoniach prostych narzędzi, takich jak młotek czy śrubokręt.

Nie nauczyłem go spraw technicznych: wbijania gwoździ, wkręcenia śrubki. Tego nigdy nie umiał i w tym programie to wszystko wychodzi

- zauważył Tadeusz Motyka, sugerując tym samym, że tytuł telewizyjnego show idealnie oddaje problemy, z którymi musieli zmierzyć się bohaterowie.

Przygoda z programem na stałe zapisała się w pamięci Tadeusza, który dzięki temu niezwykłemu projektowi mógł w końcu nacieszyć się towarzystwem syna. Ostatecznie mężczyzna usłyszał od swojego dziecka niezwykle poruszające słowa.

- Ja po tym programie zrozumiałem, jak wielu rzeczy mnie tata nauczył - podsumował Robert Motyka.

"Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" - gdzie oglądać?

Premiera programu "Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" na antenie TTV odbędzie się we wtorek, 23 listopada 2021 roku o 22:00. Kolejne odcinki formatu będą nadawane od wtorku do czwartku o tej samej porze. Losy wyjątkowych bohaterów można śledzić także za pośrednictwem platformy player.pl.

Zdjęcia do projektu powstały latem tego roku. Seria liczy 9 odcinków, a każdy z nich gwarantuje niezastąpione emocje.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości