Styl życia

Robert Motyka wystąpił z ojcem w nowym programie TTV: "Szukaliśmy się nawzajem i to nam się udawało"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec

Program "Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" to wyjątkowy projekt, poruszający temat wieloletniej rozłąki ojca i syna. Jego bohaterowie, Tadeusz i Robert Motyka zgodzili się wspólnie przeprowadzić remont niewielkiego pomieszczenia przeznaczonego na sklep. Praca nad modernizacją lokalu była dla nich swoistym sprawdzianem, pozwoliła im także odbudować długo zaniedbywaną relację.

Robert Motyka o relacji z ojcem

Robert Motyka był absolwentem szkoły podstawowej, kiedy przyszło mu opuścić rodzinne strony. Na przestrzeni ostatnich 30 lat bardzo rzadko wracał do wsi położonej niedaleko niemieckiej granicy, w której spędził wczesne dzieciństwo.

Miałem 15 lat, kiedy tata nagle zdecydował, że wyjeżdżam z domu rodzinnego i przeprowadzam się do Jeleniej Góry. Tam już zostałem, potem były kolejne zajęcia, których się imałem i już do Sieniawy, do domu nie wróciłem

- wyjaśnił 47-latni artysta kabaretowy, który ostatecznie zdecydował się zamieszkać w stolicy.

Udział w programie TTV okazał się dobrym pretekstem do tego, by przyjrzeć się zaniedbywanej przez długie lata relacji. Remont niewielkiego pawilonu trwał ponad 2 tygodnie, dlatego bohaterowie formatu mieli wystarczająco dużo czasu na to, by porozmawiać o ważnych sprawach.

- W tym programie okazało się, że mamy mnóstwo tematów nieprzegadanych. Reperowaliśmy relację, szukaliśmy się nawzajem i to nam się udawało - ocenił Robert Motyka.

Tadeusz Motyka o udziale w programie TTV

Wizyta Roberta Motyki w Sieniawie Żarskiej okazała się nie lada wyzwaniem także dla jego taty, Tadeusza. Mężczyzna bardzo szybko zrozumiał, że jego syn nigdy wcześniej nie miał okazji trzymać w dłoniach prostych narzędzi, takich jak młotek czy śrubokręt.

Nie nauczyłem go spraw technicznych: wbijania gwoździ, wkręcenia śrubki. Tego nigdy nie umiał i w tym programie to wszystko wychodzi

- zauważył Tadeusz Motyka, sugerując tym samym, że tytuł telewizyjnego show idealnie oddaje problemy, z którymi musieli zmierzyć się bohaterowie.

Przygoda z programem na stałe zapisała się w pamięci Tadeusza, który dzięki temu niezwykłemu projektowi mógł w końcu nacieszyć się towarzystwem syna. Ostatecznie mężczyzna usłyszał od swojego dziecka niezwykle poruszające słowa.

- Ja po tym programie zrozumiałem, jak wielu rzeczy mnie tata nauczył - podsumował Robert Motyka.

"Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" - gdzie oglądać?

Premiera programu "Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" na antenie TTV odbędzie się we wtorek, 23 listopada 2021 roku o 22:00. Kolejne odcinki formatu będą nadawane od wtorku do czwartku o tej samej porze. Losy wyjątkowych bohaterów można śledzić także za pośrednictwem platformy player.pl.

Zdjęcia do projektu powstały latem tego roku. Seria liczy 9 odcinków, a każdy z nich gwarantuje niezastąpione emocje.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości