Seniorzy regularnie się na to narażają. Policjantka apeluje. "Z pozoru urocza i niewinna sytuacja"

Seniorzy regularnie się na to narażają. Policjantka apeluje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Aktywni seniorzy z Krakowa
Aktywni seniorzy z Krakowa
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Kuchnia babci Krysi
Kuchnia babci Krysi
Silver influencerzy idą jak burza
Silver influencerzy idą jak burza
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Emeryci, ze względu na swoją ufność, a niekiedy też i samotność, są łatwym celem dla oszustów. Policjantka Małgorzata Sokołowska zaapelowała i uczuliła seniorów na pewien błąd, który naraża ich na zagrożenie.

Policjantka apeluje do seniorów

Małgorzata Sokołowska to popularna w mediach społecznościowych policjantka, która chętnie dzieli się różnymi doświadczeniami ze swojego zawodowego życia. Oprócz policyjnych ciekawostek i zagadek kryminalnych, na jej instagramie nie brakuje również ważnych rad z zakresu bezpieczeństwa.

Tym razem funkcjonariuszka zaapelowała do seniorów. W jednym z ostatnich wpisów odniosła się do pewnej sytuacji, która wyraźnie ją zaniepokoiła.

- Godzina po 20. Na poczcie tłum. W kolejce oczekujących blisko 30 osób. Do okienka podchodzi starsza pani. Wyciąga portfel i otwiera go niczym wielki klaser, z którego wysypują się banknoty - napisała.

-  Urocza starsza pani opłaca wszystkie rachunki, rozmawiając przy tym głośno i łaknąc choć najmniejszego kontaktu i interakcji z panią w okienku - dodała.

Policjantka podkreśliła, że ta "z pozoru urocza i niewinna sytuacja" stanowi idealne warunki do kradzieży. - Wieczorne godziny, zwłaszcza kiedy szybko zapada zmrok nie są najbezpieczniejszą porą na noszenie przy sobie znacznej ilości gotówki. Niestety okazja czyni złodzieja i warto minimalizować ryzyko ewentualnej kradzieży, a dodatkowo w południe, na poczcie jest luźniej i łatwiej obsłudze znaleźć te kilka chwil na miłą pogawędkę - podsumowała.

Internauci poruszeni

Obszerny wpis policjantki wywołał ogromne poruszenie w komentarzach. Internauci zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami, które również mogły narażać ich na kradzież.

- Byłam kiedyś umówiona w PKO na wypłatę większej kwoty gotówki z mojego konta. Pracownica głośno zapytała do ludzi czekających razem ze mną w kolejce: "Kto z Państwa czeka na pokój do wypłaty 200 tys. zł"? - napisała jedna osoba.

- Z moich ostatnich doświadczeń również pracownicy powinni zachować większą dyskrecję, i nie mówić adresu czy innych prywatnych detali tak głośno, że wszyscy słyszą - dodała kolejna.

- Ja byłam świadkiem w pociągu, jak babka podawała wszystkie dane do banku przez telefon na infolinii. W pakiecie ze słowami bezpieczeństwa typu nazwisko panieńskie matki i PESEL - podsumowała trzecia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości