Porady

Jak łatwo obrać dynię? Ten trik z TikToka oszczędzi twój czas

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Radiozet.pl
Dynia

Obieranie dyni może odebrać chęć do gotowania. Całe szczęście z pomocą przychodzi nam trik z TikToka, który pozwala z łatwością oddzielić skórę od miąższu. Jak to zrobić? Sprawdź.

Jak obrać dynię?

Jesienią w sklepach królują dynie. Dania z tego pysznego warzywa są bardzo popularne w Polsce. Nic dziwnego, w końcu zrobimy z niego naprawdę smaczne potrawy na każdą porę dnia - zupy, sosy czy ciasta. Mało kto wyobraża sobie jesienne dania bez dodania tego składnika.

Kuchnia Andrzeja Polana

Pizza a la Polan
Pizza a la PolanDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Niestety obieranie surowej dyni bywa często problematyczne, a bez wykorzystania odpowiedniego sposobu zajmuje sporo czasu. Nie ułatwia nam tego twarda skórka. Na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja TikTok, na której znajdziemy patent na łatwe i szybkie obranie dyni.

Jak łatwo obrać i oczyścić dynię?

Na profilu @mamma_mila znajdziemy ciekawe pomysły m.in. na wykonanie niektórych dań. W jednym z nagrań TikTokerka pokazała trik na łatwe obranie dyni. Jak go wykonać? Pierwszym krokiem jest odcięcie boków warzywa. Następnie należy włożyć je do nagrzanego piekarnika na około 20 minut.

Obieranie dyni Źródło: TikTok

Dzięki wysokiej temperaturze skórka robi się miękka. Gdy ostygnie, łatwiej będzie ją oddzielić od miąższu. Obraną dynię można pokroić na mniejsze kawałki lub zetrzeć za pomocą tarki. Niezależnie jaką potrawę wybierzesz, dynia z pewnością urozmaici twoją jesienną dietę, ponieważ jest m.in. źródłem wielu składników mineralnych i witamin A, C i E.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ana Rocio Garcia Franco/Getty Images

Pozostałe wiadomości