Dom

Tegoroczna zima może być szczególnie trudna. Czym dogrzać dom?

Dom

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Dogrzej się jesienią
Dogrzej się jesieniąDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Niestety trudności ze zdobyciem węgla oraz wysokie ceny gazu sprawiają, że wiele osób obawia się, czy zdoła ogrzać swój dom, gdy nadejdą mrozy. Rozwiązaniem tego problemu mogą być m.in. przenośne grzejniki. Po który z nich warto sięgnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Krzysztof Lis, prepper, współautor bloga Domowy Survival.

Jak dogrzać mieszkanie?

Problemy z węglem i wysokie ceny gazu mogą sprawić, że tegoroczna zima będzie naprawdę chłodna. Dlatego, aby uniknąć problemów z ogrzewaniem, warto wcześniej się przygotować na nadejście niskich temperatur. W sytuacji, gdy przerwy w dostawie ciepła się przedłużają, dobrym pomysłem będzie przeniesie się z całą rodziną do jednego pokoju lub namiotu rozstawionego w jednym z pomieszczeń. - Jak mamy namiot - w środku będzie ciepłe powietrze. W pokoju może być 10 (stopni), a w namiocie może być np. 18 - powiedział w Dzień Dobry TVN Krzysztof Lis prepper, współautor bloga Domowy Survival.

Aby się dogrzać, możemy zaopatrzyć się m.in. w koc elektryczny. - Elektryczny koc ma taką zaletę, że grzeje tylko punktowo nas - tłumaczył nasz rozmówca.

Przegląd grzejników. Co wybrać?

Dom czy mieszkanie możemy również dogrzać piecykiem naftowym. - On jest w miarę bezpieczny. Powinien się wyłączyć, kiedy się go szturchnie lub przewróci. Paliwo nie wycieknie - tłumaczył. Innym rozwiązaniem może być biokominek. - To jest takie palenisko na etanol. Odpowiednio większy, bo ten jest rzeczywiście malutki, powinien być w stanie ogrzać cały pokój - powiedział Krzysztof Lis.

Co jeszcze pomoże lepiej się ogrzać i przetrwać zimę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości