Styl życia

Polski teledysk wygrał Camerimage Festival. "Konkurencja była bardzo duża"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Polski teledysk wygrał Camerimage Festival
Dzień Dobry TVNPolski teledysk wygrał Camerimage Festival

Kuba Kawalec i Zuzanna Plisz odnieśli ogromny sukces na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Teledysk do piosenki "Zdechłam" zwyciężył na tymże festiwalu.

Polski teledysk zwyciężył na Camerimage

Teledysk do utworu "Zdechłam" zwyciężył na Festiwalu Camerimage. To ogromne wyróżnienie, ale też zaskoczenie dla jego twórców, bo w finale znalazło się wiele wspaniałych pozycji.

- Skłamałbym, gdybym powiedział, że byliśmy pewni wygranej. Samo bycie w tej 20-tce teledysków, czyli w tej finałowej, to już było duże wyróżnienie - powiedział Kuba Kawalec. - To jest naprawdę bardzo ważny festiwal - dodał.

Zuza Plisz tworząc scenariusz teledysku zainspirowała się piosenką Kuby, jego atmosferą, ale i tekstem. Jednak jak podkreśla, nie ma żadnej inspiracji wizualnej.

- To nie jest historia zasłyszana, to nie jest też historia realistyczna. To jest jednak też kino gatunkowe, bo jest to horror. To się pojawiło w mojej głowie i nie potrafię tego logicznie wyjaśnić skąd dokładnie te sceny, ta historia się wzięły - powiedziała Zuza Plisz.

Nagroda na Festiwalu Camerimage

Zuzanna Plisz o tym, że teledysk dostanie nagrodę dowiedziała się dopiero na gali zakończenia. Wiedziała, że jest pewien procent szans, że mogą zwyciężyć, natomiast niczego nie była pewna.

- Tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża i bardzo silna, a jury było bardzo zaszczytne. Byliśmy zaskoczeni, bardzo szczęśliwi. Dodatkowo przewodniczący jury, autor zdjęć, którego bardzo szanujemy powiedział piękne słowa uzasadniające werdykt, także to był bardzo szczęśliwy moment w naszym życiu zawodowym naprawdę - powiedziała Zuza Plisz.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości