Styl życia

Jak przetrwać podróż z małym dzieckiem? "Trzeba czasami porzucić sztywny plan"

Styl życia

Długie podróże z dziećmi potrafią dać w kość. Za nami połowa wakacji, więc ostatnie chwile na wykorzystanie urlopu i spędzenie czasu z bliskimi. Alżbeta Lenska i bloger, Wojciech Kreft, podzielili się swoimi sposobami na podróż z pociechami.

Alżbeta Lenska o wakacjach z dziećmi

Aktorka i jej mąż, Rafał Cieszyński, tworzą jedną z najbardziej zgranych par w polskim show-biznesie. Małżeństwo poznało się w 2005 roku. Mają dwoje dzieci: 9-letnią Zofię oraz 7-letniego Antoniego. Mimo licznych zobowiązań zawodowych, rodzina jest dla nich najważniejsza. Starają się regularnie spędzać ze sobą czas i podróżować.

Alżbeta zdradziła, jak udaje jej się zorganizować wyjazd tak, aby zadbać o komfort najmłodszych.

- Lubię być "za bardzo" przygotowana. Obliczamy ile jest godzin podróży. Wcześniej wymyślaliśmy różne gry, np. liczymy, ile krów zobaczymy po drodze - mówiła gwiazda.

Wakacje z dzieckiem

Wojciech Kreft to bloger, który o wakacjach z dziećmi wie wszystko. Mężczyzna prowadzi portal Dziecko w podróży". W Dzień Dobry TVN zdradził najlepsze patenty na spokojny wyjazd z pociechami.

- Staramy się czytać i rozmawiać o miejscu, które odwiedzamy. Fajnie poznać potrzeby dziecka, co ich interesuje w tej podróży. Spojrzenie dziecka jest zupełnie inne i dobrze się mu przyjrzeć. To wzbudzi ciekawość w dziecku i sprawi, że będzie pytało - mówił ekspert.

- Im starsze dziecko, tym większa wytrzymałość. W nocy maluch podróż może przespać. Trzeba natomiast czasami porzucić sztywny plan i działać na bieżąco - podsumował.

Zobacz też:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości