Styl życia

W środku pandemii planuje odwiedzić 4 kontynenty. "Chcę pokazać, jak zmienił się świat i ludzie"

Styl życia

Aktualizacja:

Jak zmieniło się życie w czasie pandemii - o to Robert Szulc będzie pytać mieszkańców miejsc, do których dotrze w czasie swojej podróży. Niezwykłą, czteromiesięczną wyprawę dookoła świata rozpocznie już 15 stycznia. Jakie kraje odwiedzi? Czym jest dla niego istota podróżowania? Opowiadał nam o tym w Dzień Dobry TVN.

Wyprawa przez świat w czasie pandemii

Robert Szulc planuje wykorzystać swoje social media do tego, żeby inspirować, edukować i pokazywać innym, jak będzie wyglądała "nowa rzeczywistość", o której tak dużo ostatnio się mówi. W trakcie czteromiesięcznej podróży autor bloga "Świat na raty" odwiedzi cztery kontynenty (Ameryka Południowa i Środkowa, Afryka, Europa, Azja).

- Mam wielu obserwatorów bloga, którzy pytają mnie, kiedy będzie można podróżować. A ja chcę pokazać jak teraz, po 10 miesiącach, od kiedy jesteśmy zamknięci, zmienił się świat i ludzie - tłumaczył podróżnik.

W planach ma podróż dookoła świata, którą rozłożył na raty. W tym czasie zamierza odwiedzić sto państw.

- Na pierwszy ogień Galapagos, później Meksyk, Jamajka. Potem przenoszę się do Afryki, będę w Tanzanii, w Zambii, w RPA i jeszcze jednym kraju, o którym na razie nie mogę powiedzieć. Później przenoszę się do Europy, a następnie do Azji - wyliczał gość Dzień Dobry TVN.

Jak podróżować i być EKO?

W każdym z odwiedzanych krajów Robert Szulc będzie rozmawiał z osobami, które opowiedzą mu swoje historie, zaprezentują ekologiczne inicjatywy, zainspirują do zmiany nawyków i pokażą, jak być EKO.

- Często mówiło się do pandemii o overtourismie, ale jest też pozytywny wpływ turystyki - w wielu krajach wiele rodzin z niej żyje. Wybierajmy małe restauracje czy hoteliki, a nie te sieciowe. Traktujmy świat jak nasz jeden, wielki dom - radzi podróżnik.

- Zagłębiajmy się w to, czym jest istota podróżowania, czyli w lokalne społeczności. Poznawajmy je. Bierzmy z tego coś, co wpłynie na nasze życie - podsumowuje nasz rozmówca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości