Styl życia

Nie ma trenera, a został mistrzem Europy. 16-letni Polak ślizga się po tafli wody

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Robert Stockinger
16-latek najlepszym skimboarderem w Europie

Oliwier Łukaszczyk jest mistrzem Europy w skimboardingu do lat 16. Dyscyplina, którą trenuje polega na ślizganiu się na specjalnej desce po tafli wody. O swoim sukcesie nastolatek opowiedział redaktorowi Dzień Dobry TVN, Robertowi Stockingerowi.

Jak trenować skimboarding?

Skimboarding staje się coraz bardziej popularny. Osoby, które chciałyby zacząć swoją przygodę z deską, muszą znaleźć specjalne miejsce do trenowania. W Polsce są tylko trzy tory przystosowane do tej dyscypliny.

- Da się też ślizgać np. na śniegu, jeśli jest dobry puch, lekko zmrożony. Można też znaleźć naturalne miejsca, gdzie jest dość płytko i można popływać - przyznał Oliwier.

Nastolatek został mistrzem Europy, choć nie ma trenera. - Sami uczymy się tricków. Podpatrujemy też na Instagramie zawodników, którzy są o wiele lepsi od nas - powiedział Łukaszczyk.

Co jest ważne, by zacząć trenować skimboarding?

W skimboardingu najważniejsze jest, by umiejętnie wrzucić deskę do wody, wskoczyć na nią, utrzymać się i zachować równowagę. Oliwier wiąże swoją przyszłość z tą dyscypliną.

- Mam nadzieję, że uda się jak najbardziej rozpromować ten sport i że dużo sponsorów się mną zainteresuje. A oprócz tego chcę też zostać pilotem - dodał 16-latek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości