Styl życia

Nauka języka obcego nie musi być nudna. Znamy kreatywne sposoby na efektywne przyswajanie wiedzy

Styl życia

Aktualizacja:

Ze względu na akcję "zostań w domu", rośnie zainteresowanie kursami języka obcego. Wiele szkół oferuje lekcje online, a nauczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i do nauki języka wykorzystują media społecznościowe. Jednym z nich jest Jacek Mulczyk-Skarżyński, najpopularniejszy nauczyciel języka francuskiego w Polsce. Nam zdradził najlepsze metody na efektywną naukę języka obcego.

Jak się dzisiaj uczyć języków obcych?

Kiedy wszystko jest zamknięte i trzeba siedzieć w domu, warto wykorzystać czas na naukę w taki sposób, na jaki nigdy nie było możliwości. Jak przyznał Jacek Mulczyk-Skarżyński, wiele serwisów ma mnóstwo seriali i filmów w języku obcym, a to jest najlepsze źródło żywego języka. Nie musimy jednak siedzieć tylko przed ekranem. Teraz mamy trochę więcej czasu, aby czytać książki i prasę w języku obcym.

Wydaje mi się, że ten okres kwarantanny, to jest idealny czas, na to, żeby podjąć naukę języków obcych. Możemy oglądać filmy, czytać książki i prasę. Po tym, jak nam się gazety znudzą, możemy powycinać słówka i zrobić kolaż. To jest świetna sprawa do ćwiczenia składni, dzięki temu możemy zaangażować obie półkule mózgu. To jest nauka wychodząca poza schematy szkolone

– powiedział Jacek.

Kolejnym dobrym sposobem na naukę języka obcego są skojarzenia. Słowa, które na pozór mogą wydawać się trudne, po przemyśleniu stają się dziecinnie proste. Wystarczy tylko znaleźć punkt zaczepienia i uruchomić wyobraźnię.

Internet dobrym kompanem

Wiele szkół przeniosło swoją działalność na platformy e-learningowe. To jest świetne rozwiązanie zapewniające kontinuum w nauce. Do tego dochodzą specjalne czaty, grupy i blogi specjalistów, dzięki którym też można się uczyć. Jednak najwięcej osób czas spędza w mediach społecznościowych. Z tego powodu wielu nauczycieli przenosi się na Facebooka, Instagrama, a nawet TikToka. Przeglądając tablice i napotykając się na wartości edukacyjne, zdobywamy nowe informacje i umiejętności.

Jacek Mulczyk-Skarżyński już jakiś czas temu wypowiedział wojnę sztampowemu i nieatrakcyjnemu nauczaniu. Nauczyciel organizuje eventy językowe, uczy lektorów jak uczyć, tworzy nowe materiały do nauki francuskiego i prowadzi swoje kanały w mediach społecznościowych. Jesteście ciekawi jakie ma jeszcze rady? Odwiedźcie jego profil .

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości