Styl życia

Nagroda im. Andrzeja Wajdy wręczona. Kto został tegorocznym laureatem?

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Nagrody im. Andrzeja Wajdy
Nagrody im. Andrzeja Wajdy Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" Fundacja Kyoto-Kraków przyznała nagrodę im. Andrzeja Wajdy. W czyje ręce powędrowała? Za co laureat został doceniony? Zobacz materiał wideo Dzień Dobry TVN.

Anna Dąbrowska laureatką Nagrody im. Andrzeja Wajdy

Już po raz 5. Fundacja Kyoto-Kraków przyznała Nagrodę im. Andrzeja Wajdy. Tegoroczną laureatką została aktywistka Anna Dąbrowska walcząca o prawa człowieka. Kapituła Nagrody doceniła jej ogromne zaangażowanie w pomoc migrantom i uchodźcom.

- To jest moja codzienna praca. To była też idea, żeby prawa i wolności człowieka były codziennością. To jest dla mnie niezwykle ważne w kontekście kryzysów uchodźczych i tego, że Polska w ogóle staje się bardziej różnorodnym państwem. Na nowo musimy sobie odpowiedzieć, jak tę Polskę, z tymi naszymi nowymi sąsiadami, sąsiadkami chcielibyśmy zbudować - przyznała Anna Dąbrowska, inicjatorka Grupy Granica, a także animatorka społeczna.

Nagroda im. Andrzeja Wajdy

Nagrodę im. Andrzeja Wajdy ustanowiono w 2018 r. ku pamięci zmarłego dwa lata wcześniej reżysera.

- Jest to nagroda za działalność społeczną. Specjalnie wymyśliłam, że nie jest to nagroda filmowa. Szukamy ludzi, którzy swoją działalnością walczą o lepszy świat, wolność, prawa człowieka - tłumaczyła Krystyna Zachwatowicz-Wajda, prezes Fundacji Kyoto-Kraków.

W poprzednich latach Nagrodą uhonorowano m.in. Jerzego Owsiaka i Janinę Ochojską.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości