Newsy

Banksy maluje murale w Ukrainie. W sieci opublikował film

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
rmf24.pl
Murale Banksy'ego

Brytyjska gwiazda street artu niedawno odwiedziła Ukrainę. Banksy pokazał wtedy jeden z murali, który namalował. Teraz w mediach społecznościowych zamieścił film z nagraniem, jak maluje na zniszczonych budynkach. Jest to wyraz solidarności z Ukrainą.

Banksy maluje w Ukrainie

Nagranie Banksy'ego przedstawia między innymi murale, które namalował na zniszczonych budynkach w Ukrainie. Jest tam również wcześniej opublikowany obraz baletnicy, ale również wiele innych, których nie ujawniał. W filmie znalazł się również mural przedstawiający młodego judokę przewracającego postać przypominającą Putina, który był przypisywany artyście.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Film przedstawia nie tylko dzieła graficiarza, ale również aktualną sytuację w Ukrainie, rozmowy z mieszkańcami i wiele obrazów wojny. Całość opatrzona jest muzyką w akompaniamencie bandury - ukraińskiego ludowego instrumentu muzycznego strunowego.

Murale Banksy'ego w Ukrainie

W filmie rozbrzmiewa utwór pt. "Czerwona Ruta", autorstwa Włodymyra Iwasiuka, kompozytora, poety i piosenkarza zaatakowanego przez KGB w 1979 roku. Jest aktem solidarności artysty z narodem Ukraińskim. Użytkownicy Instagrama chętnie komentują post, dziękując artyście za wsparcie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stefano Guidi / Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości