Kobiety po ciąży boją się wracać za kierownicę. Jak pokonać strach?

Kobiety po ciąży boją się wracać za kierownicę. Jak pokonać strach?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mamy za kierownicą
Mamy za kierownicą
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Jagna Stankiewicz 20 lat swojego życia poświęciła motorsportowi. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje pomagając innym mamom, które po urodzeniu dziecka obawiają jeździć autem. Jak przełamać lęk i znów bez obaw wsiąść za kółko? O tym ekspertka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Mama za kierownicą

Jagna Stankiewicz pasjonuje się motoryzacją. Dawniej pracowała w warsztacie samochodowym, brała udział w amatorskich wyścigach, a także jeździła jako pilot w rajdach. Obecnie pracuje jako instruktor jazdy.

- W moim życiu ciąża zmieniła wszystko. Przestałam być w środowisku męskim, wśród mechaników, kierowców. Nagle zaczęłam być w świecie mam. W trakcie tych rozmów wychodziło, że one np. w ogóle nie wracają za kierownicę - wspominała Jagna. Dlatego pomaga paniom po ciąży na nowo oswoić się z prowadzeniem pojazdu.

- Jest bardzo mało kobiet instruktorów i bardzo mało osób, które rozumieją kobiety za kierownicą - podkreśliła Joanna Ogórek, przyjaciółka Jagny. - Moją obawą było to, w jaki sposób się włączać do ruchu, w jaki sposób bezpiecznie przewozić dziecko. Jagna potrafi wytłumaczyć, jak jeździć samochodem, rozumie emocje za kierownicą - zaznaczyła.

Powrót do jazdy samochodem

Zdaniem psycholog Katarzyny Kucewicz, nie warto narzucać na siebie presji, gdy po dłuższej przerwie chcemy znów kierować autem.

- Dobrze jest zrobić sobie kilka takich prostych kroków do tego, żeby swobodnie dalej jeździć. Pierwszy krok, to żeby zacząć od małych tras. Drugi krok, to żeby krótko jeździć po 10-15 minut. Kolejny krok, to mieć kogoś zaufanego, kto nie będzie nas strofował i pouczał. To jest ważne w czasie jazdy - wytłumaczyła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości