Motoryzacja

  Motoryzacja

  Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

  Każdy model samochodu to inny rozmiar opon. Mało tego – w ramach każdego pojazdu można zastosować inne rodzaje czy rozmiary opon. Oczywiście pracownicy warsztatów mechanicznych czy wulkanizacyjnych bez najmniejszego problemu rozpoznają rozmiar opon w naszym pojeździe.

  Dobór opony do felgi zasadniczo nie stanowi żadnego problemu. Na boku każdej opony wytłoczony jest jej numer, więc jeżeli tylko potrafimy go prawidłowo odczytać, to wybór odpowiedniego ogumienia staje się oczywisty.

  Samochody elektryczne podbijają rynek. Jak się nimi jeździ? Sprawdził to Michał Nobis zbierając w trasę sanah, czyli Zuzannę Jurczak - muzyczne objawienie tego roku. To nie będzie kolejna nudna recenzja motoryzacyjna. Zobaczcie sami!

  Najtańszy kredyt samochodowy to marzenie wielu osób. Za pomocą kredytu samochodowego możemy sfinansować zakup nowego lub używanego auta. Warto jednak zastanowić się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Pozostaje również pytanie, gdzie najłatwiej uzyskamy najtańszy kredyt samochodowy.

  Posiadanie ekonomicznego auta szczególnie jest ważne dla rodzin z dziećmi, ale także i dla osób, które codziennie w swojej pracy pokonują bardzo długie trasy. Obecnie ekonomiczne auta to nie tylko modele pojazdów na gaz, ale również i ekonomiczne auta benzynowe.

  Przedmiotem leasingu obecnie są już nie tylko samochody, ale także komputery czy maszyny produkcyjne. Leasing ma także liczne walory podatkowe, przedsiębiorcy często zaliczają płacone raty leasingowe do swoich kosztów uzyskania przychodu, co potem implikuje mniejsze podatki dochodowe do zapłacenia. Czy leasing, np. samochodu się opłaca?

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Smart Casco to ubezpieczenie skierowane dla osób, które nie potrzebują pełnego ubezpieczenia jakim jest Autocasco, a jednak chcą zabezpieczyć swoje auto. Jest alternatywą dla pełnej oferty ubezpieczenia AC bez obciążania domowego budżetu. Smart Casco jest ofertą dla tych, którzy obawiają się kradzieży lub zniszczenia auta. Stawki, za tę formę zabezpieczenia, zaczynają się już poniżej 50 złotych.

  Ratunku! Mam prawo jazdy, ale wciąż nie wiem, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Postanowiliśmy przyjrzeć się niektórym oryginalnym zapisom prawa o ruchu drogowym. Czy Polacy znają kodeks drogowy? Porozmawialiśmy o tym z Filipem Raszewskim, trenerem doskonalenia techniki jazdy, instruktorem Edyty Górniak z programu TVN "My Way".

  Kierowca jest najważniejszy – musi być skupiony na jeździe. Na szczęście są specjalne systemy, które mogą mu pomóc i zapewnić jeszcze bezpieczniejszą jazdę. A Skoda zadbała o to, żeby najnowocześniejsze technologie znalazły się w samochodach tej marki.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Kolizja drogowa zwykle niesie za sobą uciążliwe konsekwencje. Co zrobić, aby jak najszybciej uzyskać wypłatę odszkodowania i zapomnieć o nieprzyjemnym zdarzeniu?

  Choć nie skończył jeszcze trzydziestu lat życia, Maciek Janowski może się już pochwalić tytułami mistrzowskimi zdobytymi w różnych częściach świata. Bez niego polski żużel nie byłby tym, czym jest obecnie. Może ktoś kiedyś nakręci o nim film? Nie zabraknie tam adrenaliny.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Ubezpieczenie nieruchomości leży w podstawowym interesie każdego właściciela mieszkania. Ubezpieczenie domu daje nam gwarancję i poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku zniszczenia otrzymamy pieniądze, które pozwolą nam na naprawę zniszczeń bądź jego odbudowę.

  Zastanawiasz się nad tym, jakie auto miejskie wybrać? Szukasz samochodu, który łączy funkcjonalność ze stylem, a do tego ma sportowy charakter? Sprawdź, co oferuje nowoczesne, a zarazem kultowe MINI. Osobiście przekonaj się, jaką frajdę z jazdy daje to ponadczasowe auto. Już dziś możesz umówić się na jazdę testową i sprawdzić, czy miłośnicy tej marki mówią prawdę.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Zakup ubezpieczenia autocasco od kradzieży to poważna decyzja, która może nam w przyszłości zaoszczędzić sporo stresu, czasu i pieniędzy. Bardzo ważne jednak jest, aby przy wyborze ubezpieczenia, jego cena nie była głównym kryterium wyboru, może bowiem się okazać, iż sam fakt posiadania autocasco nie daje nam gwarancji wypłaty pełnego odszkodowania w razie kradzieży.

  Pasy dla psa do samochodu zapewniają pupilowi bezpieczeństwo w sytuacji nagłego hamowania lub zderzenia. Zastosowanie dobrze dobranej i porządnie wykonanej uprzęży zabezpiecza również kierowcę i pasażerów przed skutkami gwałtownego przemieszczania się psa pod wpływem siły bezwładności.

  Szukasz sposobu, aby zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej? Jesteś kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i uważasz, że zasługujesz na niższe składki? A może to dopiero początek Twojej kariery za kierownicą i kwota OC jest dla Ciebie za wysoka? Niezależnie od sytuacji – istnieje prosty i szybki sposób na to, żeby nie przepłacać za OC! Sprawdź sam!