Piękno za wszelką cenę? "Powikłania mogą wystąpić zawsze, ale tylko lekarz umie z tego wybrnąć"

Dzień Dobry TVN
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Niestety rosnące zapotrzebowanie na takie usługi sprawia, że za ich wykonywanie biorą się osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i uprawnień. Jak bezpiecznie poprawić urodę? Czy operacja zawsze jest konieczna? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr Anną Adamczyk, członkinią Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bezpieczne?

Z zabiegu zakresu medycyny estetycznej może skorzystać praktycznie każdy. Trzeba jednak się upewnić, że osoba, która ma poprawić nasze mankamenty posiada odpowiednią wiedzę i uprawnienia.

- Musimy także pamiętać, że każdy zabieg pociąga za sobą pewne ryzyko i mogą wystąpić powikłania. To ryzyko będzie wyższe jeśli wykonujemy je często - mówiła dr Anna Adamczyk, członkini Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej.

Warto podkreślić, że wizyta w gabinecie i decyzja o poprawie urody nie zawsze musi się wiązać z operacją plastyczną. Medycyna estetyczna ma dzisiaj olbrzymie możliwości i niektóre niedociągnięcia natury można poprawić "od ręki".

- W niektórych przypadkach, np. korektę nosa wykonuje się z pomocą kwasu hialuronowego oraz botoksu. Efekt takiego zabiegu może utrzymać się nawet półtora roku - mówiła w studiu Dzień Dobry TVN specjalistka.

Z pomocą kwasu hialuronowego można także wysmuklić twarz - wyostrzając kości jarzmowe - lub "wymodelować" podbródek.

Choć może się wydawać, że tego rodzaju zabiegi są proste i bezpieczne to zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

- W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Im wcześniej pacjent zgłosi się do lekarza, tym większe są szanse, że uda się uniknąć poważnych problemów. Bardzo ważne jest także to, aby osoba, która wykonywała zabieg wiedziała, co robić w takich sytuacjach, a tylko lekarz będzie potrafił z tego wybrnąć - mówiła specjalistka.

Kto korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?

Wbrew pozorom zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przypadły do gustu nie tylko kobietom. Co raz częściej do gabinetów przychodzą mężczyźni. Co poprawiają?

- Przede wszystkim przychodzą na botoks, aby usunąć bruzdy na czole. Poprawiają także dolną część twarzy, czyli bardziej wyostrzyć partię żuchwy. Czasem chcą się pozbyć worków pod oczami - wyliczała specjalistka.

Co ciekawe, te ostanie dużo częściej przeszkadzają kobietom, niż samym mężczyzną. To właśnie one namawiają swoich partnerów na wizytę w gabinecie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Polacy chorują ze stresu. Jak sobie z nim radzić? Lekarz: "Wystarczy wprowadzić w życie zasadę czterech S"

Barwne instagramerki w dojrzałym wieku inspirują kobiety. "To jest kolor stroju i życia"

Anna Dereszowska skończyła 40 lat. Nasza niespodzianka wzruszyła aktorkę. "Nie spodziewałam się"

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!