Styl życia

List do św. Mikołaja - darmowe wzory do pobrania. Na jaki adres go wysłać?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Reporter:
Katarzyna Lackowska
św. Mikołaj z prezentami

List do Świętego Mikołaja to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, nie tylko z dziećmi, ale nawet ze swoim partnerem lub partnerką. Wspólne pisanie lub wymienienie się przygotowanymi wiadomościami z listą prezentów, które chciałoby się dostać pod choinkę to metoda na uniknięcie świątecznej gafy. Poznaj tradycję pisania listów oraz wybierz wzór, który wykorzystasz z dzieckiem do stworzenia wiadomości.

List do Świętego Mikołaja

List do świętego Mikołaja to tradycja znana od kilku pokoleń. Dzięki niej dzieci jeszcze bardziej odczuwają magię świąt, mają okazję doświadczyć wspaniałej atmosfery, a przy okazji rodzice poznają ich marzenia i potrzeby. W liście tradycyjnie znajduje się lista życzeń, co nasza pociecha chciałaby dostać pod choinkę. Jednak jest to również dobra okazja do nauki pisania listów, wspólnej zabawy oraz... złożenia imieninowych życzeń samemu Świętemu Mikołajowi. 

Święta

Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świątDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Część rodzin stara się, aby list wysłać jeszcze w listopadzie, tak, aby doszedł on na czas do... Laponii! Czyli miejsca urzędowania samego świętego. Zdarza się, że na taki list dostaniemy odpowiedź i to w naszym ojczystym języku. Taka wiadomość jest dla dziecka potwierdzeniem istnienia Mikołaja, a do tego ogromnym wyróżnieniem, bo które inne dziecko dostaje odpowiedź?! Żeby ją uzyskać, trzeba nadać wiadomość na konkretny adres, który znajduje się na dole artykułu.

Jak napisać list do Świętego Mikołaja? Wzór

List warto zacząć od przedstawienia się, w końcu Mikołaj ma mnóstwo dzieci do obdarzenia prezentami i trzeba być wyrozumiałym dla jego pamięci. Można wspomnieć o tym, jak wykorzystaliśmy zeszłoroczne prezenty, ile sprawiły nam radości, a także wspomnieć o tym, czy faktycznie byliśmy grzeczni. 6 grudnia Święty Mikołaj obchodzi imieniny, zatem dobrze jest wykazać się taktem i złożyć mu życzenia w liście. W końcu jest on tak dobry, że na własne święto zamiast przyjmować prezenty, to je rozdaje!

Sprawdź nasze wzory do wydrukowania, na których możesz napisać piękny list!

Jednak, co zrobić, jeśli Twoje dziecko nie umie jeszcze pisać? Nic straconego! Napiszcie list wspólnie. Porozmawiaj z pociechą co chciałoby dostać na święta, to dobra okazja do nauki o własnych potrzebach. Można przedyskutować każdą zachciankę, zapytać, dlaczego dziecko je chce, czy jest mu ono potrzebne. Pamiętajmy jednak, że prezenty nie zawsze muszą być użyteczne, warto czasem spełnić zachcianki naszej pociechy. Po takiej rozmowie wspólnie piszemy list, dziecko może obserwować, jak to robimy, a na koniec zilustrować swoje marzenia.

Adres do świętego Mikołaja

List można napisać przed 6 grudnia i zostawić go w skarpecie, do której Mikołaj wkłada prezenty. Wtedy będzie mógł on zabrać go ze sobą i dokładnie przeczytać. Jest też możliwość wysłania listu na adres:

Santa Claus, Arctic Circle/Napapiiri FIN-96930, Rovaniemi, Finlandia.

Mikołaj jednak idzie także z duchem czasu, zatem można wysłać do niego e-mail, na adres: santaclaus@lappland.net. Można też podejrzeć jego pracę na stronie wioski Mikołaja santaclausvillage.info.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Reporter: Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez/Getty Images

Pozostałe wiadomości