Materiał promocyjny

Jak z pomocą klocków LEGO przenieść się do świata science fiction? "Trzeba sobie to wszystko wyobrazić"

Budujemy statek Vadera z klocków Lego
Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłośnicy programu "Lego Masters" po raz kolejny mają szansę śledzić zmagania śmiałków, którzy z godnym podziwu zapałem podejmują się tworzenia spektakularnych budowli z klocków. W kolejnym odcinku 2. edycji popularnego show uczestnicy mieli okazję przenieść się do odległej galaktyki. Budowanie konstrukcji nawiązujących do filmu "Gwiezdne wojny" szczególnie przypadło do gustu oddanym fanom trylogii. Bartek Mazurkiewicz i Patryk Ziętara zaprezentowali swoje umiejętności w Dzień Dobry TVN.

LEGO Star Wars - gratka dla fanów "Gwiezdnych wojen"

Bartek Mazurkiewicz i Patryk Ziętara są specjalistami w układaniu klocków LEGO. Udział w 2. edycji programu "Lego Masters" to dla nich nie tylko spełnienie marzeń, ale i swoisty egzamin sprawdzający nabyte na przestrzeni ostatnich lat umiejętności. Obaj panowie spełniają się w roli dumnych ojców i tę wyjątkową pasję dzielą ze swoimi pociechami.

Połączenie klocków LEGO i tematyki nawiązującej do sagi "Gwiezdne Wojny" to wyzwanie szyte na miarę zainteresowań Patryka, dlatego 3. odcinek show sprawił uczestnikom wiele radości. W Dzień Dobry TVN miłośnicy Star Wars po raz kolejny sięgnęli po zestaw klocków, który pozwolił im stworzyć statek kosmiczny dla minifigurki Lorda Vadera.

- Landspeeder ciemnej strony mocy to taki pojazd naziemny, unoszący się lekko w powietrzu - wyjaśnił Patryk Ziętara przed rozpoczęciem wyzwania. - Resztę historii tego pojazdu można sobie dopowiedzieć - dodał Bartek Mazurkiewicz, zwracając tym samym uwagę na jedną z największych zalet klocków LEGO. Każdy zestaw pozwala rozwijać wyobraźnię, ale zapewnia też szereg innych korzyści. Układanie poszczególnych elementów to przede wszystkim źródło niezastąpionej rozrywki oraz skuteczne remedium na stres.

W Dzień Dobry TVN uczestnicy programu "Lego Masters" zbudowali z klocków nie tylko imponujący statek kosmiczny, ale i dwa inne obiekty, będące najlepszym dowodem ich kreatywności. Eksperci wykorzystali do tego celu zestaw LEGO Star Wars, którego elementy pierwotnie tworzyły głowę Dartha Vadera. Bartek Mazurkiewicz zapewnił, że każdą budowlę można dowolnie przerabiać, a nawet burzyć i zmieniać w coś zupełnie innego. Na tym właśnie polega urok klocków LEGO.

- Przede wszystkim należy posortować klocki, żeby wiedzieć z jakim materiałem mamy do czynienia - zauważył hobbysta. Patryk Ziętara przyznał, że stosuje zupełnie inną technikę. Niezmierzone pokłady kreatywności wyzwala w nim widok pomieszanych ze sobą elementów zestawu. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie różnice w podejściu do tworzenia kolejnych konstrukcji pozwalają uczestnikom popularnego programu zaskakiwać widzów spektakularnymi efektami pracy.

"Lego Maters 2" - gdzie oglądać?

Program "Lego Masters" cieszy się sympatią widzów z całego świata. Nic w tym dziwnego, spektakularne budowle z klocków stanowią dowód ponadprzeciętnych umiejętności oraz wyjątkowej kreatywności uczestników. Do rywalizacji w polskiej edycji show po raz kolejny stanęły pary uzdolnionych śmiałków, którzy pragną sięgnąć po tytuł Mistrza Lego oraz nagrodę pieniężną.

"Lego Masters" to propozycja dla wszystkich miłośników klocków i dobrej zabawy. Zmagania uczestników można śledzić w każdy piątek o godz. 20:00 na antenie TVN. W niedzielę emitowane są powtórki, już 21 listopada 2021 r. o godz. 14.10 widzowie po raz kolejny będą mieli okazję podziwiać konstrukcje nawiązujące do sagi "Gwiezdne Wojny". Wszystkie odcinki formatu dostępne są także na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Chcesz wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę twarzy? Sprawdź, który kolagen zacząć suplementować
Materiał promocyjny

Chcesz wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę twarzy? Sprawdź, który kolagen zacząć suplementować

Polska mafia obracała potężnymi pieniędzmi. "Każdy miał swój sposób"

Polska mafia obracała potężnymi pieniędzmi. "Każdy miał swój sposób"

Sekret Doroty Wellman wyszedł na jaw. Dawid Woliński wydaje krocie na ubrania. Podał kwotę. Aneta Kręglicka na nagraniu sprzed 35 lat

Sekret Doroty Wellman wyszedł na jaw. Dawid Woliński wydaje krocie na ubrania. Podał kwotę. Aneta Kręglicka na nagraniu sprzed 35 lat

"Milionerzy". Która kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?

"Milionerzy". Która kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?

Trening dla młodych mam i ich maluszków. Jak zadbać o kondycję w ciąży?

Trening dla młodych mam i ich maluszków. Jak zadbać o kondycję w ciąży?

"The Traitors". Olga okazała się zdrajczynią. "Zostałam zaszantażowana"

"The Traitors". Olga okazała się zdrajczynią. "Zostałam zaszantażowana"

"Podsłuchane u fryzjera". Jakie plotki o teściowych przekazują klientki salonów fryzjerskich?

"Podsłuchane u fryzjera". Jakie plotki o teściowych przekazują klientki salonów fryzjerskich?

Alec Bladwin stanie przed sądem. Skazano już pierwszą osobę winną tragedii na planie filmowym

Alec Bladwin stanie przed sądem. Skazano już pierwszą osobę winną tragedii na planie filmowym

Ona skupia się na dziecku, on czuje się odrzucony. Czy baby clash niszczy związki?

Ona skupia się na dziecku, on czuje się odrzucony. Czy baby clash niszczy związki?

Niecodzienne trendy ślubne 2024 roku. "Wesela stały się spektaklami"

Niecodzienne trendy ślubne 2024 roku. "Wesela stały się spektaklami"