Kuba Winkowski – najlepszy brytyjski szef kuchni 2019 zdradził, co Królowa Elżbieta lubi jeść na deser

Aktualizacja:

Kuba Winkowski jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody The National Chef of The Year 2019. Co ciekawe, ten sam tytuł zdobył przed laty Gordon Ramsey. Kuba przyjechał do Sopotu na festiwal „Literacki Sopot”. Z najlepszym Szefem Kuchni rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Senkara.

Najlepszy brytyjski szef kuchni 2019

Kuba Winkowski od 15 lat mieszka w Anglii. Tam zdobył wykształcenie i doświadczenie. Pracował w najlepszych brytyjskich restauracjach nagrodzonych gwiazdkami Michellin (najbardziej prestiżowe odznaczenie dla restauracji). W ubiegłym roku komisja sędziowska National Chef of the Year podjęła decyzję, że to właśnie jemu wręczą tytuł Najlepszego Szefa Kuchni 2019.

Tytuł zmienił w moim życiu wiele. Mój harmonogram jest teraz bardzo napięty. Poznałem dużo wspaniałych ludzi.

 - przyznał Kuba w rozmowie z Anną Senkarą.
Niewiele osób wie, ale Kuba Winkowski pracował również w Pałacu Buckingham oraz w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Paryżu.Zapytany przez naszą dziennikarkę, co jest ulubionym deserem Królowej Elżbiety, odpowiedział:

Ananas zapiekany w cukrze brązowym podawany ze śmietaną. Królowa dba o linię, więc zjada tylko jedną kosteczkę ananasa z łyżką śmietany.

„Literacki Sopot”

Kuba Winkowski choć pochodzi z Trójmiasta, do rodzinnego miasta przyjeżdża stosunkowo rzadko. Szef Kuchni przyjechał do Sopotu na Festiwal „Literacki Sopot”, gdzie poprowadzi warsztaty kulinarne (17.08). Kuba w czasie warsztatów pokaże, jak połączyć typowo brytyjskie przepisy (inspirowane książkami Jane Austen) z kuchnią polską.

Jest to moje rodzinne miasto, więc jest to dla mnie zaszczyt. Na warsztatach będę gotował tradycyjne brytyjskie dania inspirowane przepisami z książki kucharskiej z XIX wieku Jane Austen. Bedę gotował między innymi: zupę z groszku, zapiekankę z rybą oraz klasyczny pudding maślano- chlebowy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje
Pozostałe wiadomości