Kremy z filtrem - jak je dobierać?
Preparaty z filtrem tak naprawdę powinniśmy stosować przez cały rok, gdyż promienie UV przenikają przez szyby nawet podczas złej pogody. Gdy zbliża się lato, a pogoda za oknem zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, krem taki jest już obowiązkowy. Dlaczego? Chroni nas przede wszystkim przed poparzeniem, a także przed chorobami skóry. Co więcej, nałożenie go na twarz i ciało wcale nie pozbawia nas pięknej opalenizny. - Z filtrem też się opalimy, ale opalimy się zdrowo - zauważyła specjalistka.
Każdy jak najszybciej chce się opalić, ale tak naprawdę jak najszybciej to się poparzy. Filtry 30 i 50 mówią nam o ochronie przeciwko promieniowaniu UVB. Jest to promieniowanie, które powoduje poparzenie, zaczerwienioną skórę, czasem nawet pęcherze. W najgorszym wypadku szczególnie u dzieci może powodować raka skóry. Filtr 15 i 20 – ja jako dermatolog udaję, że tych filtrów nie ma
- powiedziała.
Ponadto, dr Agnieszka Bliżanowska dodała również, że filtr jest najlepszym sposobem na jędrną i gładką skórę. - Jeśli pacjentki pytają mnie o najlepszy i pierwszy krem przeciwzmarszczkowy, zawsze mówię – filtr przeciwsłoneczny.
Jak stosować filtr?
Aby filtr mógł spełnić swoje funkcje, musimy odpowiednio go zaaplikować. Jak przyznała specjalistka, zawsze przed wyjściem z domu nakładajmy preparat na części ciała, które będą eksponowane. Nie zapominajmy o nosie, uszach, a w przypadku panów także o zakolach. Co więcej, po wtarciu kremu odczekajmy chwile, aby ten mógł się wchłonąć.
- Ważna jest ilość preparatu, jaki stosujemy. Jeśli mamy krem, to rzeczywiście ten krem nakładamy tak, żeby pokrył całą powierzchnię – powiedziała.
Pamiętajmy również o tym, że filtry ścieramy mechanicznie - piaskiem czy ręcznikiem. Nawet jeśli mamy filtr wodoodporny - nakładanie trzeba powtarzać co 2 godziny. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji.
Krem z filtrem dla dzieci
Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej, a rodzice już planują wspólne wakacje z maluchami. Jak chronić skórę dzieci? Dermatolog przyznała, że maluchów, które nie skończyły pierwszego roku życia, nie powinniśmy wystawiać na słońce. Starsze dzieci smarujemy filtrem – wyłącznie 50.
- Dla dzieci są filtry fizyczne, które nie alergizują, może nie są najłatwiejsze, jeśli chodzi o rozsmarowanie, zostawiają biały filtr, ale dają nam gwarancję skuteczności. Tutaj tez obowiązuje zasada dwóch godzin - wyjaśniła dr Bliżanowska.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz także:
Samoopalacz - jak nakładać, by uzyskać idealną opaleniznę?
Autor: Nastazja Bloch