Styl życia

Trudne relacje księcia Williama i Harry'ego. "Konflikt był, jest i będzie"

Styl życia

Aktualizacja:

Głośny wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle mocno podzielił zarówno opinię publiczną, jak i członków rodziny królewskiej. Brytyjskie media coraz częściej rozpisują się o konflikcie między księciem Williamem i Harry'm. Co ich poróżniło? Nasza reporterka Anna Senkara rozmawiała na ten temat z Robertem Lacey'em, biografem rodziny królewskiej i autorem książki "Bitwa braci".

William i Harry - konflikt między braćmi

Robert Lacey jest jednym z najsłynniejszych biografów rodziny królewskiej. Zanim opublikuje książkę, wysyła kilka rozdziałów do Pałacu Buckingham. Nie inaczej było w przypadku "Bitwy braci".

- Koperta została mi zwrócona bez otwierania. Dołączono tylko list, w którym napisano, że Pałac nie będzie się wypowiadał - opowiadał pisarz w rozmowie z Anną Senkarą.

W ocenie Roberta Lacey'a konflikt, który jest między braćmi, wcale nie zaczął się od słynnego wywiadu, którego Harry i Meghan Markle udzielili amerykańskiej telewizji. - On był, jest i będzie - ocenił. William jest następcą tronu, Harry to "zapasowy" król. Czy właśnie to jest źródłem sporów między braćmi?

- Brytyjska monarchia to bardzo okrutny system, zwłaszcza dla tych "zapasowych". Harry zdecydował, że nie chce w tym uczestniczyć - mówił pisarz. Jego zdaniem, William w dzieciństwie nauczył się, że służba jest najważniejsza i tą drogą podąża. Harry natomiast zrozumiał, że on i brat są ofiarami małżeństwa bez miłości. - Dlatego za wszelką cenę będzie tej miłości szukał i do niej dążył - dodał autor książki "Bitwa braci".

"Bitwa braci"

Aby móc wieść spokojne życie, książę Harry wycofał się z publicznego życia. Porzucił obowiązki, które muszą spełniać członkowie rodziny królewskiej. Co na ten temat myśli William?

- Jest urażony decyzją brata. Jeszcze kiedy byli młodzi przerobili schron na dyskotekę i urządzali tam dzikie imprezy. Choć bawili się obaj to tylko Harry'ego prasa nazwała "królem uciech". Harry'emu dostało się także za to, że na bal przebierańców przyszedł w mundurze nazisty. Mimo że to William pomógł mu wybrać przebranie, to gromy znowu spadły tylko na młodszego z braci. Myślę, że Harry już zmęczył się graniem roli łajdaka - stwierdził Robert Lacey.

Bracia spotkali się na pogrzebie księcia Filipa. Czy dojdzie między nimi do pojednania?

- Ten pogrzeb to dla nas możliwość zobaczenia, jak takie pojednanie może wyglądać - dodał pisarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Wspomnienie najpiękniejszych kreacji z Oscarów. "Ta gala będzie wyjątkowa"

Wypalenie rodzicielskie – co to jest i jak sobie z nim radzić? Psycholog: "Stan psychiczny rodzica przekłada się na dziecko"

Krzysztof odnalazł swoją pierwszą miłość po 29 latach. "Postanowiłem, że zrobię to, gdziekolwiek jest i z kimkolwiek jest"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości