Jak żyją nowoczesne gospodynie wiejskie? "Postanowiłyśmy rozbujać tę wioskę"

Styl życia


Nowoczesne gospodynie wiejskie nie chodzą w strojach ludowych, a ich znakiem rozpoznawczym są szpilki w soczystym malinowym kolorze. Pochodzące z niewielkiej wsi Kuriany dziewczyny nie boją się żadnych wyzwań i umiejętnie łączą nowoczesność z tradycją. Biorą udział w wielu społecznych inicjatywach, a w wolnych chwilach lepią też pierogi. O swojej aktywności opowiedziały w Dzień Dobry Wakacje.

Miód Maliny - nowoczesne gospodynie w malinowych szpilkach

Grupa nowoczesnych gospodyń wiejskich spod Białegostoku to 15 utalentowanych, kreatywnych i wyjątkowych kobiet. Choć na co dzień nie noszą strojów ludowych, z powodzeniem promują życie na wsi i wszystkie jego uroki. W Kurianach organizują festyny i liczne warsztaty z różnych dziedzin. Ich mocną stroną są kulinaria, co udowadniają oryginalnymi pomysłami na dania i wypieki. Nowoczesne gospodynie nie stronią też od mediów społecznościowych, z ich pomocą dzielą się szczegółami dotyczącymi swojej działalności. Ich znak rozpoznawczy to malinowe szpilki, nikogo nie powinna więc dziwić nazwa stowarzyszenia - Miód Maliny. W Dzień Dobry Wakacje same żartobliwie przyznały, że postanowiły "rozbujać" swoją wioskę.

Nowoczesne koło gospodyń wiejskich Miód Maliny - ciekawe inicjatywy i wyborna kuchnia

W naszym programie grupa przebojowych gospodyń opowiedziała o swojej codzienności na wsi. Pełne energii dziewczyny nie ukrywały, że łamią stereotypy, choć polska tradycja nie jest im obca. Zapytane o inicjatywy, którymi mogą się pochwalić, bez wahania wymieniły projekty, które udało im się zrealizować.

Udaje nam się w naszej wiosce zrobić naprawdę dużo. Przede wszystkim to cała masa inicjatyw edukacyjnych, skierowanych do starszyzny wiejskiej. Organizujemy kursy komputerowe. Dbamy również o najmłodszych, nasze najmłodsze pokolenie. Przygotowujemy zajęcia szachowe, zajęcia z języka angielskiego. Dbamy o naszą figurę, o aktywność fizyczną. Organizujemy zajęcia zumby, aerobiku, ćwiczenia zdrowego kręgosłupa

- wyliczała jedna z malinowych gospodyń. Dziewczyny zachęcały też do wypróbowania specjałów, które stanowią ich znak rozpoznawczy. Wśród nich na szczególną uwagę zasłużyły pierogi z gęsiną i sosem malinowym, które swój wyjątkowy smak zawdzięczają powstającemu trzy dni farszowi. Podstawowe składniki specjału to pieczone uda z gęsi, reprezentujące tradycję oraz orientalne przyprawy, będące nawiązaniem do nowoczesności. To połączenie idealnie oddaje ideę nowoczesnego koła gospodyń wiejskich Miód Maliny.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: