Styl życia

Kobiece akty z przesłaniem. "Ciało jest jedynie nośnikiem czegoś znacznie piękniejszego"

Styl życia

Aktualizacja:

Karolina Zwoniarska jest malarką. Kobieta jakiś czas temu zachorowała na raka piersi. Walka z nowotworem sprawiała, że artystka inaczej zaczęła patrzeć na świat oraz swoją sztukę. Co się zmieniło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Kobiece akty z przesłaniem

Karolina Zwoniarska jest malarką. Artystka tworzyła głównie kobiece akty. Jednak choroba nowotworowa i konieczność przeprowadzenia mastektomii sprawiły, że zaczęła inaczej patrzeć na kobiece ciało, a także na swoje dotychczasowe prace. - Dla mnie to był taki przytyk od losu. Maluje piersi, a nagle okazało się, że sama mam w nich trzy złośliwe guzki - mówiła pani Karolina.

Choroba, jak mówił w rozmowie z naszą reporterką Marek Zając, mąż artystki, sprawiła, że znalazła dla siebie nową drogą. - Po chorobie przestałam farbować włosy. Z każdym dniem mam coraz więcej siwych włosów. Starzeje się i jest mi z tym dobrze - dodała.

Jej zdaniem to właśnie w tych niedoskonałościach tkwi kobiece piękno. - Mam takie poczucie, że staramy się do siebie nawzajem upodobnić, co jest zupełnie bez sensu, bo piękno tkwi w tych szczegółach, np. lekko skrzywionym nosie - mówiła. Artystka wyznała, że wielką inspiracją są dla niej wszystkie grupy kobiece. - Krąg przyjaciółek, które nie tylko się wspierają czy uczą od siebie, ale przede wszystkim akceptują - dodała.

Piękno w niedoskonałości

Pani Karolina wyznała, że walka z nowotworem miała bezpośredni wpływ na to, co i jak maluje. - Kobiety z moich obrazów mają w sobie wszystko - siłę i słabość. Jest w nich zarówno cierpienie, jak i radość. Do tego są jednocześnie piękne i brzydkie, święte i zupełnie zwyczajne - mówiła.

Jej prace pokazują, że to właśnie te niedoskonałości są w kobietach najpiękniejsze i stanowią o ich sile. - Bierze się ona z przekonania, że ciało jest jedynie nośnikiem czegoś znacznie piękniejszego, co każdy z nas ma w sobie - mówił Marek Zając.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Miłka Fijałkowska

Pozostałe wiadomości