Styl życia

Polska paraolimpijka zdobyła brązowy medal w Tokio. "Zaliczyłam wszystkie trzy próby i wycisnęłam największy ciężar"

Styl życia

Justyna Kozdryk to polska paraolimpijka, która na tegorocznych Igrzyskach w Tokio wywalczyła brązowy medal. To kolejny sukces w karierze utalentowanej sztangistki. W 2008 roku udało jej się zdobyć drugie miejsce w rywalizacji w Pekinie. Jak przygotowywała się do tegorocznych zawodów?

Sportowe osiągnięcia Justyny Kozdryk

Wyróżnienie, które Justyna Kozdryk zdobyła 26 sierpnia 2021 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio, jest efektem regularnych treningów i niezachwianej wiary we własne możliwości. Brązowy medal trafił w ręce 41-letniej sztangistki za podnoszenie ciężarów w kategorii 45 kg. To kolejny sukces w jej sportowej karierze. Sportsmenka nie ukrywa, że jego zdobycie wymagało poświęcenia i sporego wysiłku.

Nie jest to mój pierwszy medal. Trzynaście lat temu, w 2008 roku, na pierwszych moich igrzyskach zdobyłam srebro. Ten medal jest jednak dla mnie bardziej wypracowany, ponieważ tym razem zaliczyłam wszystkie trzy próby i wycisnęłam największy ciężar - 101 kg

- mówiła sztangistka w studiu Dzień Dobry TVN. Dodała też, że zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji było dla niej źródłem nieznanych dotąd emocji. Otwarcie przyznała, że podczas ceremonii wręczania medalu nie mogła powstrzymać napływających do oczu łez .

Justyna Kozdryk swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 19 lat , tuż po ukończeniu szkoły średniej. Właśnie wtedy pierwszy raz przekroczyła próg siłowni. Kobieta przyznała, że dzisiejsze sukcesy w dużej mierze zawdzięcza swojej siostrze oraz nauczycielowi, który wiele lat temu przekonał ją, że osoba niskiego wzrostu także może zdobywać wyróżnienia. Sztangistka dodała, że motywacja do pokonywania kolejnych wyzwań została w niej zaszczepiona już w dzieciństwie. To dzięki wychowaniu i podejściu rodziców, 41-latka jest dzisiaj w stanie sięgać po medale.

Atmosfera igrzysk paraolimpijskich

Wyjątkowy klimat igrzysk i panująca wokół przyjazna atmosfera sprawiły, że sztangistka bardzo dobrze wspomina spędzony w Tokio czas. 41-latka wyznała, że nawet jej relacja ze sportową rywalką, Nigeryjką Latifat Tijani, oparta była na wzajemnym szacunku i wsparciu.

Latifat nie zaliczyła pierwszej próby. Pokazałam jej, że powinna zachować spokój, że jest silna i nie powinna się poddawać. Zrobiłam to, mimo że sama też walczyłam o medal. Musimy pamiętać o tym, że to sport, wygrywa lepszy . Ja walczyłam do samego końca

- wyznała Justyna Kozdryk. Podkreśliła jednak, że podczas igrzysk paraolimpijskich nie można mówić o braku sportowej rywalizacji. Zawodniczki z zaangażowaniem walczyły o sukces i bardzo zależało im na zdobyciu medali. Udział w tej samej konkurencji nie wyklucza jednak przyjaźni pomiędzy sportowcami.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości