Styl życia

Bukiety z warzyw i owoców. Zobacz, jak wykonać ciekawą kompozycję

Styl życia

Niebanalny bukiet z kwiatów i owoców z pewnością ucieszy każdego miłośnika roślin. Nasza gościni Ksenia Florińska od kilku lat zajmuje się tworzeniem kompozycji dosłownie ze wszystkiego. Najbardziej jednak kocha tworzyć zestawy z owoców. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała krok po kroku, jak taki wykonać.

Bukiety z owoców i warzyw

Jak zauważa nasza ekspertka, bukiety owocowe są teraz popularne na całym świecie. Najbardziej jednak na wschodzie – tam wykonuje się je także z warzyw. W Polsce jadalne kompozycje zyskują coraz więcej fanów. Okazuje się, że wykonanie oryginalnej wiązanki wcale nie jest trudne, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Co potrzebujemy, by zrobić bukiet z owoców?

  • Patyczki drewniane różnej wielkości (od 20 cm do nawet 40 cm) - od ich rozmiaru zależy średnica bukietu.
  • Wykałaczki, taśmę klejącą, nóż, nożyczki, pistolet na klej i sam klej, papier do bukietów, wstążki.
  • Owoce i warzywa.

- Najlepsze są zawsze owoce sezonowe. Wybieramy twarde, niedojrzałe – to ważne, bo wtedy owoc będzie mocno trzymał się na patyku. Owoce nie powinny być zbyt duże. W bukiecie dobrze wyglądają małe jabłka - zaznacza Ksenia Florińska, która tworzy bukiety owocowe

- Do męskich bukietów możemy dołożyć papryczkę chili - dodała.

Pomysłowe bukiety

Ksenia Florińska pochodzi z artystycznej rodziny. Jej tata jest malarzem obrazów. Ona natomiast uwielbia tworzyć bukiety z kwiatów, owoców, warzyw i wszystkiego, co przyniesie jej fantazja. W tym kierunku ma nawet specjalnie wykształcenie. Ksenia ukończyła studia z pedagogiki, ale także szkolenie z food-florist. Od 2019 r. rozwija swój biznes.

- Na Ukrainie, w Rosji i Białorusi to jest bardzo popularne. Ludzie robią bukiety z tematycznych składników - z truskawek, czy nawet popcornu. Ja nawet robiłam bukiet z nóżek kurczaka dla psa - mówiła twórczyni bukietów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości