Styl życia

Jak zatańczyć sambę? Podstawowe kroki pokazuje muza z karnawału w Rio de Janeiro

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Czas na sambę!

Sylwia de Oliveira w trakcie karnawału w Rio de Janeiro w 2022 roku będzie reprezentować szkołę Imperio da Tijuca w charakterze muzy. Jest to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Jak zostać muzą karnawału w Rio de Janeiro?

Sylwia de Oliveira na karnawale w Rio de Janeiro już występowała dwa lata temu. Tym razem wybiera się w zupełnie nowej roli - będzie muzą.

- Muza to jest taka osoba, która reprezentuje szkołę. To jest solowa pozycja. Na platformie jadą osoby z innych sekcji, ja będę szła po sambodromie, czyli na czele jednej z sekcji. Niektóre sekcje mają swoje muzy, mogą być wybrane ze społeczności, mogą być wybrane drogą castingu. Ja się dostałam drogą castingów - zdradziła Sylwia de Oliveira.

Jak długo trzeba się uczyć samby?

Samba ma to do siebie, że krok podstawowy jest trudniejszy niż wszystkie inne kroki. Dlatego jego nauka wymaga więcej czasu.

- To zależy od indywidualnych predyspozycji. W Brazylii tańczą od malutkiego dziecka. Jeszcze się dobrze chodzić nie nauczyli, a już tam bioderkami kręcą. My potrzebujemy trochę więcej czasu. Nauczenie podstawowego kroku zajęło mi prawie pół roku - przyznała tancerka. Sambę w jej wykonaniu zobaczysz w naszym materiale wideo.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości