Styl życia

Biwakowanie w lesie jest coraz popularniejsze. Jak przygotować się do takiej wyprawy?

Styl życia

Bushcraft, czyli biwakowanie to aktywna forma spędzania wolnego czasu, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Pragniemy być bliżej przyrody, natury. Do tego biwakowanie zawsze idzie w parze z przygodą. Jak się do niej najlepiej przygotować? Tego uczyliśmy się w Ustroniu od grupy survivalowców, czyli ludzi zaprawionych w leśnych wycieczkach.

Biwak w lesie

Od 1 maja Lasy Państwowe rozpoczynają program o nazwie "Zanocuj w lesie." - To projekt dla świadomych turystów. Możemy przyjechać do nadleśnictwa na 2 noce. W grupie powyżej 9 osób i po zawiadomienia nadleśnictwa możemy ten czas pobytu wydłużyć. Musimy się zapoznać z terenem, służy do tego specjalna aplikacja - słyszymy od leśniczego.

Gdzie szukać informacji? - Na stronach nadleśnictw. Mamy też bank danych o lasach, jest strona w internecie, mamy też aplikację - wyjaśnia.

Jak się przygotować do biwaku w lesie?

Jak jednak przygotować się na taki biwak? Uczymy się tego od instruktora survivalu. - Potrzebujemy zestawu noclegowego. Oprócz tego: narzędzie tnące, źródło ognia i światła, zestaw: kompas i mapa. Przyda się także naładowany telefon, na wypadek, gdybyśmy musieli wzywać pomocy. Niezbędna jest również apteczka - wylicza.

Tego, co jeszcze warto zabrać dowiesz się z wideo. Do 1 maja zostało nam jeszcze trochę czasu, by dobrze się przygotować. Biwakujmy - ale róbmy to z głową.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Pora na cebulki kwiatowe. "Wiosna jest jak nowy sezon twojego ulubionego serialu"

Wiosenne porządki w szafie. Jak się do nich przygotować?

Jak poprawić odporność poprzez dietę? Radzi doktor Ewa Dąbrowska

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości