Materiał promocyjny

Jak dbać o środowisko? Proste pomysły na ekologiczne działanie

Jak dbać o przyrodę?
Czyste Tatry - posprzątajmy i dajmy dobry przykład
Źródło: Dzień Dobry TVN
Polska jest w niechlubnej czołówce krajów w Europie, które produkują najwięcej śmieci na jednego obywatela. Odpady możemy znaleźć wszędzie - na ulicach, w parkach, podczas spaceru leśnymi ścieżkami czy na plaży. By nie niszczyć przyrody i zadbać o środowisko, warto podjąć działanie. Od czego zacząć?

Ogólnopolska kampania "Electrolux sprząta Polskę"

Kiedy wybieramy się na spacer do lasu, parku czy na plażę, często pod nogami możemy znaleźć mnóstwo śmieci lub trafić na dzikie wysypiska. Plastikowe butelki, jednorazowe opakowania lub resztki przetworzonej żywności nie tylko psują krajobraz i niszczą naturalne środowisko, ale przede wszystkim mogą być zagrożeniem dla zwierząt. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o otaczającą nas przyrodę i żyć w zgodzie z naturą. 

W tym roku marka Electrolux uruchamia ogólnopolską kampanię "Electrolux sprząta Polskę". Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw w kontekście śmieci, które zanieczyszczają naszą ojczyznę, a także zachęcenie do sprzątania lasów i zielonych terenów. Skoro na co dzień porządkujemy nasze domy i odkurzamy je, to dlaczego by nie pójść o krok dalej i uprzątnąć też najbliższą okolicę? Bo przecież miejsce śmieci jest w śmietniku.

Troska o planetę jest bardzo istotną kwestią dla marki Electrolux. Producent odkurzaczy i sprzętu AGD podejmuje wiele proekologicznych inicjatyw. Już na etapie projektowania i produkcji urządzeń wykazuje dbałość o środowisko. Firma podjęła ostatnio kilka inicjatyw proekologicznych, m.in. - ponowne wykorzystanie plastiku w odkurzaczach dostępnych na polskim rynku na poziomie 50 proc, czy też montowanie do pralek filtra do mikroplastiku, który eliminuje przedostawanie się szkodliwych cząsteczek do wody.

Electrolux jest partnerem głównym Stowarzyszenia Czysta Polska i razem z tysiącem wolontariuszy będzie sprzątać Tatry i nadbałtyckie plaże. Więcej informacji o projekcie "Czyste Tatry" oraz "Czysty Bałtyk" przeczytasz TUTAJ.

Ekologiczne rozwiązania

Posprzątanie trawnika niedaleko domu, zebranie śmieci z lasu, z plaży czy z alejki w parku to małe kroki, które prowadzą do wielkich zmian. Warto wprowadzić w życie kilka zasad, dzięki którym nasze otoczenie stanie się czystsze. Każdy z nasz może zrobić coś dobrego dla Ziemi.

 • Idąc na spacer, zabierz ze sobą worek. Będziesz mógł wrzucić do niego znalezione śmieci.
  • Segreguj odpady i wyrzucaj je do odpowiednich pojemników.
   • Zgłaszaj dzikie wysypiska śmieci.
    • Sprzątaj po sobie w miejscach publicznych, np. w parku, na plaży czy w lesie.
     • Ogranicz ilość zużywanego plastiku, wybieraj rzeczy wielokrotnego użytku.
      • Korzystaj z butelek z filtrem lub bidonów na wodę.

       A jeśli już podejmiemy jakieś działania, warto się nimi pochwalić i przy okazji zawalczyć o nagrody w konkursie marki Electrolux. Warto, bo do wygrania jest 10 najnowszych odkurzaczy wielozadaniowych POWER HYGIENIC 800! Co należy zrobić? Wystarczy sprzątnąć swoją najbliższą okolicę lub miejsce, w którym spędzamy urlop i podzielić się na Instagramie efektem przed i po. Następnie dodać hasztag #posprzątanezElectrolux i oznaczyć lokalizację uporządkowanego miejsca oraz profil @electrolux_pl. Konkurs trwa od 1 lipca do 11 września 2022 roku. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

       Zobacz także:

       Źródło zdjęcia głównego: ljubaphoto/Getty Images

       Materiał promocyjny
       podziel się:

       Pozostałe wiadomości