Styl życia

Jak często powinniśmy zmieniać bieliznę? Zaskakująca odpowiedź ekspertki

Styl życia

Większość z nas codziennie zmienia bieliznę. Choć co do zasady wydaje się to słuszną praktyką, dr Shirin Lakhani z Elite Aesthetics ma na ten temat inne zdanie. Jak często zatem powinniśmy sięgać po nową parę majtek?

Zmienianie bielizny codziennie

Artykuły o tym, jak poprawnie parzyć herbatę, myć zęby, czy suszyć naczynia, viralowo niosą się po sieci. Choć często z przymrużeniem oka traktujemy porady ekspertów w tak przyziemnych kwestiach, ostatecznie płynie z nich jakaś mądrość. Podobnie jest w przypadku tekstu o zmianie bielizny.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Okazuje się, że jednorazowa zmiana majtek w ciągu dnia może być niewystarczająca. Zdaniem dr Shirin Lakhani z Elite Aesthetics, bieliznę należy zmieniać również wtedy, kiedy jesteśmy spoceni, lub spocone po silnej aktywności fizycznej lub ze względu na wysoką temperaturę. Pot może prowadzić do odparzeń, podrażnień i rozwijania się bakterii.

- Bielizna pobiera dużo martwego naskórka z okolic intymnych, a także bakterii - zarówno tych zdrowych, naturalnie występujących, które mają wszyscy, jak i bardziej szkodliwych, które mogą być wynikiem infekcji, takich jak pleśniawki i choroby przenoszone drogą płciową - powiedziała ekspertka na łamach "The Independent".

Termin przydatności bielizny

Lekarka poszła o krok dalej i wyjaśniła, że całą bieliznę, jaką mamy w domu, a zwłaszcza majtki, powinniśmy wymieniać raz do roku. Regularne pranie nie zawsze poradzi sobie z bakteriami, pasożytami, czy martwym naskórkiem, który może generować infekcje.

Domowe sposoby na wybielenie bielizny

W studiu Dzień Dobry TVN autorka poradników Małgorzata Świgoń zdradziła, jak prawidłowo prać bieliznę. Dzięki jej sposobom ta część garderoby będzie wyglądała jak nowa przez bardzo długi czas.

Okazuje się, że świetnym patentem będzie zimne mleko. - Mieszamy je z odrobiną wody - tłumaczy ekspertka. Co ważne, biustonosze wykonane z jedwabiu należy moczyć w zimnym roztworze, natomiast modele z bawełny warto gotować we wrzątku przez około 30 minut. Po wybieleniu pozostaje umyć je za pomocą delikatnych środków piorących.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Veronique Beranger/Getty Images

Pozostałe wiadomości