Porady

Jak prawidłowo prać biustonosz? Ten domowy sposób przywróci biel zszarzałej bieliźnie

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jak prać biustonosz?

Odpowiednia pielęgnacja biustonosza może przedłużyć jego trwałość. W studiu Dzień Dobry TVN autorka poradników Małgorzata Świgoń opowiedziała o tym, jak prawidłowo prać ten element garderoby. Dzięki tym sposobom twój biustonosz będzie wyglądał jak nowy przez bardzo długi czas.

Jak prać biustonosz?

Biustonosz to niezwykle ważna część kobiecej garderoby. Wiele pań nie zdaje sobie sprawy, że wymaga on szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza że niektóre modele nie należą do najtańszych. Jak odpowiednio prać biustonosz? Według autorki poradników Małgorzaty Świgoń, należy robić to w niskiej temperaturze oraz za pomocą delikatnych programów prania.

Co robić, gdy musimy uprać biustonosz, a do wyjścia z domu zostało nam niewiele czasu? Jak podkreśla ekspertka, w tym przypadku warto zdecydować się na pranie ręczne. Tu musimy pamiętać też o delikatnych środkach do prania. Świetnie sprawdzą się na przykład płatki mydlane.

Domowy sposób na wybielenie bielizny

Jak szybko wysuszyć biustonosz? Z pomocą przychodzi nam dość nieoczywisty wybór - suszarka do sałaty. Bieliznę umieszczamy w pojemniku i suszymy za pomocą plastikowej korbki. Aby nie poniszczyła się ona podczas prania, można włożyć ją do woreczków lub koszyków. Dzięki nim miseczka stanika nie odkształci się i nie zniszczymy delikatnego zapięcia.

W studiu Dzień Dobry TVN specjalistka zaprezentowała także domowy sposób na wybielenie zszarzałego biustonosza. Okazuje się, że świetnym patentem będzie zimne mleko. - Mieszamy je z odrobiną wody - tłumaczy autorka poradników. Biustonosze wykonane z jedwabiu należy moczyć w zimnym roztworze, natomiast modele z bawełny warto gotować we wrzątku przez około 30 minut. Po wybieleniu pozostaje umyć je za pomocą delikatnych środków piorących.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości