Porady

Jak szybko pokroić pieczarki? Ten trik z TikToka zaskakuje

Porady

Autor:
Teofila
Siewko
Pieczarki w miseczce
Lucia Kindernayova/Getty ImagesJak szybko pokroić pieczarki? Ten trik z TikToka Cię zaskoczy

Platforma TikToka słynie z użytkowników, którzy dzielą się swoimi trikami, czasem mniej, czasem bardziej pomysłowymi. Tym razem jedna z użytkowniczek przedstawiła banalnie prosty i szybki sposób na krojenie pieczarek. Ten przyrząd większość z nas ma w domu. Jak to zrobić?

Trik z TikToka - jak szybko pokroić pieczarki?

Kiedy przychodzi do krojenia pieczarek, część osób kroi je w całości, z nóżkami lub odrywa nóżkę i dopiero wtedy kroi. Najczęściej robi się to nożem, część osób może korzystać z blendera. Tiktokerka pokazała jednak znacznie prostszy sposób, na który do tej pory mało kto wpadł. Jak szybko pokroić pieczarki?

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Potrzebna będzie specjalna krajalnica lub praska do krojenia jajek. Większość osób ma ją w domu. Pieczarki wystarczy umyć lub obrać i przecisnąć przez krajalnicę, zupełnie jak jajka.

Czy trzeba obierać pieczarki przed krojeniem?

Pieczarek nie trzeba obierać, ale można. W takiej sytuacji oczyszcza się jedynie kapelusze, część osób nóżki od grzyba wyrzuca. Zupełnie niepotrzebnie. Nie ma konieczności obierania pieczarek - można je spokojnie umyć. Jeśli ziemia nadto przywarła do nóżki lub kapelusza, można ją delikatnie zebrać nożykiem. Lepiej ich jednak nie namaczać, ponieważ grzyby chłoną wodę niczym gąbka i ich obróbka zajmie później znacznie więcej czasu.

@beckhamsplate I just started doing this a few weeks ago, why did it take me 22 years to figure this out? #hack #cooking #food #tips ♬ original sound - Sienna

Umyte i wysuszone pieczarki można trzymać w lodówce od 3 do 5 dni. Najlepiej przykryć je zwilżonym ręcznikiem papierowym, aby nie straciły jędrności.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Lucia Kindernayova/Getty Images

Pozostałe wiadomości