Hobby

17-letni Igor maluje obrazy płynące z jego wewnętrznego świata. "Życie z dzieckiem, które ma autyzm to też terapia"

Hobby

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Sylwia Witas
17-letni Igor z autyzmem wyraża swoje emocje w obrazach

Igor ma 17 lat, wyjątkowe wyczucie koloru, talent, wyobraźnię i autyzm. W jego wewnętrznym świecie emocji rządzi kolor, właśnie nim wyraża siebie. Tworzone przez niego obrazy czasem są pełne światła, a niekiedy mroczne i wzbudzające niepokój.

Igor wyraża swoje emocje malując niezwykłe obrazy

Jego prace stanowią swego rodzaju okno do wewnętrznego świata chłopca – świata osnutego tajemnicą i naznaczonego chorobą. Igor jest osobą z autyzmem, został zdiagnozowany w wieku trzech lat.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Zawsze lubił kolorować. Chyba najbardziej lubił rysować. To go pochłaniało, spędzał dużo czasu, robiąc to i widać było, że przynosi mu to radość. Zauważyliśmy, że w bardzo fajny sposób dobiera kolory i że te rysunki zawsze mają takie nieoczywiste, ciekawe zestawienia kolorystyczne - opowiada mama Igora, Barbara Górna-Bryzek.

Prace Igora podziwiają artyści i miłośnicy sztuki w Polsce

- Z czasem te prace były coraz bogatsze i stały się tak atrakcyjne, że zaczęły to dostrzegać inne osoby - relacjonuje instruktorka zajęć plastycznych Katarzyna Żaczek, pod okiem której Igor tworzy swoje dzieła.

Prace nastolatka znalazły się na Festiwalu Narodowym, a pani Katarzyna wierzy, że będą mogli podziwiać je wielbiciele sztuki na całym świecie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości