Halloween 2023. Kiedy obchodzi się wigilię Wszystkich Świętych, a dzieci zbierają słodycze?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak Amerykanie świętują Halloween w tym roku?
Jak Amerykanie świętują Halloween w tym roku?
Dzień dobry albo psikus
Dzień dobry albo psikus
Straszne przysmaki na Halloween
Straszne przysmaki na Halloween
Najlepsze filmy na Halloween
Najlepsze filmy na Halloween
Przebrania na najstraszniejszy dzień w roku
Przebrania na najstraszniejszy dzień w roku
Przygotuj się na Halloween
Przygotuj się na Halloween
Upiornie straszne, śmieszne, a bywa, że i seksowne stroje, chodzenie po domach po cukierki, wspólne imprezy dla młodszych i starszych - tak lubimy obchodzić Halloween. Kiedy obchodzi się je na świecie? Czy tego dnia jest wolne?

Kiedy obchodzi się Halloween 2023?

Halloween obchodzi się w wigilię Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Nazwa tego wydarzenia jest bowiem skrótem od All Hallows' Eve, czyli dosłownie wigilii Wszystkich Świętych.

Kiedy chodzi się na Halloween w Polsce?

Chociaż Halloween wypada co roku 31 października, to wiele osób obchodzi go w innym dniu. Powód jest bardzo prozaiczny - wieczorne imprezy i spotkania ze znajomymi, kiedy następnego dnia trzeba iść do pracy, nie sprzyjają zabawie. Z tego powodu wiele osób organizuje tematyczne zabawy w dniach poprzedzających, np. we wcześniejszy weekend.

Czy w Halloween jest dzień wolny?

Halloween w Polsce nie jest dniem wolnym, oznacza to, że dzieci chodzą do szkoły, a dorośli do pracy. Jednak następnego dnia obchodzimy Wszystkich Świętych i 1 listopada jest już dniem ustawowo wolnym od pracy.

Kiedy dzieci chodzą po cukierki na Halloween?

Chociaż imprezy halloweenowe często odbywają się nie bezpośrednio 31 października, to po cukierki chodzi się tylko w sam ten dzień. W Polsce nie jest to jednak bardzo popularna tradycja, chociaż co roku wydaje się cieszyć coraz większym zainteresowaniem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Martin Deja

podziel się:

Pozostałe wiadomości