Styl życia

Balony, konfetti, a może ciasteczko z wróżbą. Jak w oryginalny sposób zdradzić rodzinie płeć dziecka?

Styl życia

Baby boom wciąż trwa, a zaraz po ogłoszeniu ciąży wszyscy dopytują: "chłopiec czy dziewczynka"? Gwiazdy coraz częściej organizują imprezy, na których zdradzają najbliższym płeć dziecka. Jak przygotować tzw. Gender Reveal Party i na czym ono polega? O tym opowiedziała nam Kinga Kołodziejczak-Gul, blogerka, specjalistka od eventów.

Gender Reveal Party – co to jest i na czym polega?

Niedawno młodzi rodzice, Sylwia Przybysz i Janek Dąbrowski zdecydowali się na ujawnienie płci drugiego dziecka. Ze względu na pandemię, para zrobiła to w bardzo nietypowy sposób. Przyszli rodzice przygotowali babeczki z masą różową i niebieską, a następnie na żywo wylosowali słodkości. Zgodnie z przypuszczeniami fanów, niebawem na świecie pojawi się kolejna córeczka celebrytów. My natomiast postanowiliśmy porozmawiać ze specjalistką od eventów o coraz bardziej popularnej imprezie, a mianowicie o Gender Reveal Party. Co to takiego?

Jeszcze kilka lat temu przyjęcie baby shower traktowano w Polsce jak niepotrzebny wymysł. Z czasem nowy zwyczaj na stałe zadomowił się w naszym kraju, a do kolekcji dołączyły kolejne imprezy okolicznościowe, na które z niecierpliwością czekają przyszli rodzice. Gender Reveal Party, to przyjęcie, na którym ogłaszamy płeć dziecka. Chwili tej towarzyszy nutka niepewności i liczne niespodzianki. Zdarza się, że w trakcie przyjęcia o płci dziecka dowiadują się także sami rodzice.

Co z gośćmi podczas imprezy? Czy powinni oni czuć się zobowiązani, by przynieść ze sobą prezent dla przyszłego potomka?

- Teoretycznie goście powinni coś kupić, ale musi to być coś bardzo uniwersalnego, bo nie wiedzą, jaka będzie płeć dziecka. Mogą to być buciki, czy stroje - powiedziała.

Sposoby na ogłoszenie płci dziecka

Sposobów na ogłoszenie dobrej nowiny jest naprawdę wiele. Choć w czasach pandemii zmuszeni jesteśmy zrezygnować z przyjęć rodzinnych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszli rodzice nagrali filmik, a następnie wysłali go do najbliższych.

- Najbardziej popularny jest balon, który w środku ma konfetti różowe albo błękitne. Po przebiciu możemy dowiedzieć się, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka – powiedziała Kinga Kołodziejczak-Gul.

Zarówno Baby Shower jak i Gender Reveal Party to święta popularne za oceanem. Nasza specjalistka zdradziła, że w Stanach Zjednoczonych przyszli rodzice, którzy chcą mieć niespodziankę, proszą lekarza o zapisanie płci dziecka na karteczce, a następnie schowanie jej do koperty. Idąc do sklepu z balonami, para przekazuje sprzedawcy kopertę, a ten szuka odpowiedniej dekoracji. W ten sposób podczas przyjęcia rodzice przebijają czarny balon z konfetti i wraz z całą rodziną cieszą się z wiadomości.

Innym sposobem na ujawnienie płci dziecka jest tort, z którego po przekrojeniu wypadają różowe, bądź niebieskie dekoracje lub chińskie ciasteczka z wróżbą. Mama, chcąc zrobić przyszłemu tacie niespodziankę, może też założyć koszulkę, która na wysokości brzucha nadrukowany ma motyw chłopca bądź dziewczynki.

W tych czasach, kiedy nie możemy robić takich przyjęć, widzę, że w sieci pojawiają się zdjęcia mam z balonami. Mamy jeszcze duże pudło, z którego po otwarciu wyskakują balony z helem w odpowiednim kolorze. Wszystkie te akcesoria można kupić w sieci, szukając pod hasłem Gender Reveal Party – powiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Będzie reforma emerytur. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Czy warto już teraz wykupić wakacje w biurze podróży? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Kuba Wojewódzki wraca z nowym sezonem. Kogo zobaczymy w pierwszym odcinku?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości