Finanse i Praca

Babcia dr. Kaweckiego prowadzi nietypowy zeszyt wydatków. "Z każdych zakupów wyciągam wnioski"

Finanse i Praca

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Zeszyt babci Ireny
Dzień Dobry TVNZeszyt babci Ireny

Dr Maciej Kawecki jest doskonale znany widzom Dzień Dobry TVN. Ekspert opowiada w programie o nowych technologiach oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Specjalista niedawno opublikował w mediach społecznościowych osobliwy "dziennik", który prowadzi jego babcia. Co się w nim znajduje?

Nietypowy zeszyt babci dr. Macieja Kaweckiego

Dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii prowadzi w Dzień Dobry TVN cykl technologiczny. Zamieścił niedawno w mediach społecznościowych zdjęcie zeszytu, który od wielu lat prowadzi jego babcia Irena. - Przyjechałem do babci na urodziny z kwiatami i zobaczyłem, że babcia uzupełnia jakiś zeszyt. Ponieważ zajmuję się i promuję cyfryzację, to urocze wydało mi się to, że ktoś z taką skrupulatnością może odnotowywać każdy wydatek - mówił w rozmowie z naszą reporterką dr Maciej Kawecki.

Pani Irena Rosińska, babcia dr. Macieja Kaweckiego, wyznała, że do prowadzenia zeszytu zmusiła ją sytuacja życiowa. - W pewnym okresie życia znalazłam się w takiej sytuacji, w której moje wydatki na leki bardzo się zwiększyły. Pomyślałam wtedy, że muszę jakoś zapanować nad tym budżetem. I wymyśliłam właśnie taki sposób samokontroli - mówiła pani Irena.

Jak pani Irena kontroluje swoje wydatki?

Pani Irena nie tylko zapisuje, ale i analizuje wszystkie swoje wydatki. - Niezależnie od tego, czy ktoś mi zrobi zakupy, czy sama wyjdę i coś kupię, zbieram wszystkie paragony i spisuję. Każda grupa wydatków jest saldowana, porównywana, przemyślana. Z każdych zakupów wyciągam też wnioski. Wiem, na co mogę sobie pozwolić w danym momencie, a na co nie - mówiła pani Irena.

Dr Maciej Kawecki jest zdania, że sposób, w jaki jego babcia podchodzi do pieniędzy i ich wydawania jest godny naśladowania. - To jest taka oszczędność, zaradność, której - w obecnych czasach - trochę nam brakuje - dodał specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Pozostałe wiadomości