Ceny prądu 2020. Urząd Regulacji Energetyki wydał decyzję dotyczącą taryf za energię elektryczną na przyszły rok. W 2020 roku klienci Tauronu zapłacą ok. 9 zł więcej za każdy rachunek.
Weksel stanowi dość popularne pojęcie, które występuje między innymi w umowach kredytowych. Co kryje się za tym terminem? Odpowiedzi na to i na wiele innych pytań udzielił prawnik Jacek Kosiński.
W Australii ogłoszono niedawno wyrok skazujący 46-letnią kobietę na karę 25 miesięcy pozbawienia wolności. Veronica Hilda Theriault, chcąc dostać dobrze płatną pracę w jednym z urzędów, podała nieprawdziwe informacje w swoim CV. W Dzień Dobry TVN, Agnieszka Czarnecka, specjalistka HR i Jacek Kosiński, adwokat, opowiedzieli, jakie konsekwencje mogą spotkać kogoś, kto dopuści się takiego czynu w Polsce.
Agata Załęcka dowiedziała się, że musi spłacić kredyt, którego nie wzięła. Niestety nie jest ona jedyną osobą, która na skutek kradzieży danych osobowych znalazła się w podobnej sytuacji. Co należy zrobić, aby nie spłacać niezaciągniętego przez siebie kredytu? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Agata Załęcka i radca prawny, Przemysław Ligęzowski.
Szukanie pierwszej pracy po studiach to wyzwanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy absolwent nie ma doświadczenia zawodowego. Pierwsza praca zwykle budzi ogromne emocje, a proces szukania zatrudnienia może być długotrwały i męczący.
Zwykle, poszukując nowej pracy, wysyłamy CV oraz list motywacyjny. Możemy także zdecydować się na dodanie do naszej aplikacji dodatkowego dokumentu, czyli listu polecającego od poprzedniego pracodawcy. Wystawianie referencji pracownikowi nie jest obowiązkowe, jednak w niektórych firmach można uzyskać taki dokument od bezpośredniego przełożonego.
Współczesny świat jest zdominowany przez osoby ekstrawertyczne. Niezwykle ceniona jest przebojowość, pewność siebie, dynamika działania. Czy to oznacza, że trzeba być ekstrawertykiem, by odnieść sukces? Niekoniecznie – introwertycy mają zupełnie inny potencjał, który mogą wykorzystać w życiu zawodowym. Jaka jest idealna praca dla introwertyka?
Każdego roku Polacy wydają znaczne sumy pieniędzy na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Według danych, średnia tegorocznych wydatków świątecznych może wynieść ponad 1500 złotych. O tym, ile i na co wydamy w tym roku na Święta, opowiedziała goszcząca w studiu Dzień Dobry TVN Katarzyna Iwanoska – ekonomistka i autorka bloga „Finanse od kuchni”.
Podobno średnio 2 procent społeczeństwa nadaje się do pracy kontrolera ruchu lotniczego. Zawód ten wymaga nieustannego opanowania oraz szybkiego podejmowania decyzji. Jakie są jego dobre i złe strony zaprezentował Adam Feder.
Tatuażysta to zawód nie tylko niezwykle kreatywny, ale również bardzo często opłacalny. Aby dobrze go wykonywać, trzeba jednak odznaczać się konkretnymi umiejętnościami i kompetencjami. Ile zarabia tatuażysta i jak można nim zostać?
Pytania zadawane przez rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej mają niebagatelne znaczenie dla wizerunku firmy. Mogą one również przekonać dobrego kandydata, aby zdecydował się na pracę w przedsiębiorstwie lub skutecznie go odstraszyć.
Agnieszka Kosiba jest chyba jedyną kobietą w Polsce, która pracuje jako operatorka walca. Dlaczego podjęła się takiej pracy? Opowiedziała o tym reporterowi Dzień Dobry TVN.
Rząd pracuje nad projektem, w ramach którego, już od przyszłego roku, umowy zlecenia mają podlegać pełnemu ozusowaniu. Co to dla nas znaczy? Ile pieniędzy stracimy? W Dzień Dobry TVN o tym pomyśle rozmawialiśmy z Agatą Zamęcka - dziennikarką TVN24 BiS.
Decyzja co do tego, jaki zawód wybrać jest bardzo istotna w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które dopiero wkraczają w dorosłość i nie są jeszcze pewne, co tak naprawdę chcą robić w przyszłości. Jak wybrać zawód w takiej sytuacji i która profesja może okazać się najbardziej opłacalna? Z kamerą Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z osobami, które wykonują zawody pasujące do ich nazwisk - czy taka zbieżność pomaga im w codziennej pracy?
Pożyczki od prywatnych osób to coraz częściej spotykana forma finansowania. Warunki udzielenia wsparcia ustalane są każdorazowo pomiędzy stronami, co oznacza, że to pożyczkodawca i pożyczkobiorca wspólnie decydują o kwocie, warunkach i terminie spłaty. Co zrobić, gdy te ustalenia nie są respektowane i musimy poprosić o zwrot pieniędzy? Dziś w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym Wojciech S. Wocław i Łukasz Lotek Lodkowski.
Zarobki kucharza są często niewspółmierne do wykonywanej przez niego pracy. Trzeba pamiętać, że w dużej części gastronomii zapomnieć można o regularnej pracy od 8.00 do 16.00. To najczęściej praca zmianowa, z zajętymi weekendami, zmianami trwającymi niejednokrotnie do późna w nocy. Nie ma co ukrywać, że jest to również praca w trudnych warunkach. Dla pasjonatów kulinariów nie może być jednak innej drogi.
Są pary, które razem pracują i mieszkają, i nie odbija się to negatywnie na ich relacji. Należą do nich Angelika Bednarz i Damian Kalasiński, którzy razem jeżdżą TIR-em. O swojej pracy i związku opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Piotr Adamiec to wynalazca sterowanych elektronicznie wysięgników teleskopowych do kamer, które podbiły Hollywood. To one zostały użyte między innymi przy produkcji "Air Force One", "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy", "Terminator. Mroczne przeznaczenie" i "La La Land". O swoim wynalazku Pan Piotr opowiedział reporterowi Dzień Dobry TVN.
Coraz większa liczba osób poszukuje nowych możliwości zarobków. Jednym z nowoczesnych zawodów jest praca testera. Markowe gadżety, wysokie wynagrodzenie i możliwości ciągłego rozwoju są bardzo kuszące. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak zostać testerem.
Refundacja okularów korekcyjnych należy do powinności każdego pracodawcy, którego pracownicy spędzają co najmniej 4 godzinny dziennie na wypełnianiu swoich obowiązków przed monitorem komputera. W polskim prawie znajduje się szereg regulacji, które określają, jakie zobowiązania spoczywają na przełożonych względem ich podwładnych. Więcej na ten temat powiedział dzisiejszy gość Dzień Dobry TVN Marcin Wojciński.
Na atrakcyjne zarobki i ciekawe zadania dnia codziennego mogą liczyć nie tylko te osoby, które ukończyły studia wyższe. Dyplom uczelni nie jest równoznaczny ani z wysokimi zarobkami, ani z satysfakcją zawodową. Okazuje się, że jest wiele dobrze płatnych zawodów bez konieczności ukończenia studiów.
Dziś na kanapie Dzień Dobry TVN gościła pani Sylwia Zawalnicka, jej mąż Sławomir oraz pięcioletni syn Franciszek Max. Razem opowiedzieli o prowadzonej wspólnie firmie szkolącej przyszłą służbę milionerów oraz dwudziestoletniej drodze, którą przeszła pani Sylwia od pracy ogrodnika do pracy dla multimilionerów.
Scrum master to osoba odpowiedzialna za wspieranie członków zespołu, która zajmuje się scrumem, czyli doskonaleniem produktu. Praca scrum mastera polega głównie na dbaniu o prawidłowy przebieg pracy nad projektem, głównie od strony teoretycznej, oraz na udzielaniu wsparcia współpracownikom.
Zawód tłumacza przysięgłego jest bardzo intratny, jednak wymagania stawiane kandydatom są dosyć wyśrubowane i nie każda osoba zdaje obowiązkowy państwowy egzamin. Zdobycie tych uprawnień jest również bardzo kosztowne.
Wystąpienia publiczne. Dla wielu wiążą się z tremą i stresem. Jednak można sobie z nimi poradzić. Jak przygotować się do wystąpień publicznych? Jak i co mówić, aby inni słuchali? Gościem Dzień Dobry TVN był mówca profesjonalny, Andy Harrington.
Crowdfunding to termin pochodzący z języka angielskiego, który składa się z dwóch słów: crowd (tłum) i funding (fundowanie). Istnienie crowdfundingu ściśle wiąże się z istnieniem internetu oraz nowych technologii. Polega na finansowaniu projektów i pomysłów innych przez specjalne platformy internetowe.
Nie każdy wybiera pracę na etacie, alternatywą jest założenie własnej firmy. Wystarczy dobry pomysł, biznesplan i można realizować zamierzenia. Procedura zakładania działalności gospodarczej nie jest skomplikowana, na dodatek wiele biur rachunkowych pomaga w załatwieniu wszystkich formalności. Warto jednak poznać procedury, które są niezbędne, by firma mogła zacząć funkcjonować na rynku.
Savoir vivre jest określeniem pochodzącym z języka francuskiego i dosłownie oznacza “znajomość życia”. Jest to zbiór zachowań w określonych sytuacjach społecznych, które świadczą o kulturze osobistej, ogładzie i klasie. Inaczej na savoir vivre mówi się etykieta, znane jest również określenie “konwenanse”. Savoir vivre w biznesie jest to zestaw zachowań, dzięki którym interesy można prowadzić w sposób kulturalny i poukładany.