Wskutek ustawy z 2018 roku stopniowo zmniejsza się liczba niedziel, w które możemy robić zakupy. Jak właściciele sklepów walczą z zakazem handlu?
Pieniądze uważane są w Polsce za temat tabu. Badania dowodzą, że nie lubimy dzielić się informacjami o naszych zarobkach czy oszczędnościach. W programie rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie czujemy się swobodnie w tym temacie.
Utrata dowodu może być źródłem poważnych problemów. Przestępcy na nasze nazwisko mogą zaciągnąć kredyt, założyć spółkę czy wziąć w leasing samochód. Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty? Rozmawialiśmy o tym z adwokatem Przemysławem Ligęzowskim.
Zawód detektywa funkcjonuje już od wieków. O jego popularyzację niewątpliwie zadbało dwoje znakomitych pisarzy – Arthur Conan Doyle i Agatha Christie. Stworzeni przez nich bohaterowie – Sherlock Holmes i Herkules Poirot – stali się prawdziwymi symbolami detektywa.
B2C jest anglojęzycznym skrótem, który można rozwinąć jako business-to-consumer, co w przełożeniu na język polski oznacza firmę dla konsumenta. Stanowi rodzaj relacji biznesowej między przedsiębiorstwem a klientem indywidualnym.
Podwyżki emerytur w 2020 roku. Senat przyjął nowelizację ustawy. Od 1 marca 2020 roku wzrosną świadczenia socjalne. Zobacz, kogo obejmą.
Jak dobrze zarabiamy, to nas to motywuje tylko na chwilkę, ważniejsze są relacje – przekonuje Katarzyna Zadrożna, z którą porozmawialiśmy o tym, jak osiągnąć szczęście w pracy. Jak sprawić, by pracownik czuł się w firmie doceniony i... się nie obijał? Ten temat z kolei zgłębił Michał Nobis. Obejrzyjcie jego reportaż!
Wydawać by się mogło, że są zawody, które nie mają prawa zniknąć. Okazuje się jednak, że nadciąga przyszłość, a wraz z nią zmiany na rynku pracy. Oznacza to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się, że niektóre profesje odejdą w zapomnienie, a na ich miejsce pojawią się nowe.
Każdy z nas ma czasem dość nawarstwiających się obowiązków. Nachodzi nas wówczas chęć rzucenia wszystkiego i szukania szczęścia w zupełnie innym miejscu. Granice wytrzymałości są kwestią bardzo indywidualną i u każdego przebiegają w zupełnie innym miejscu. Jak rozpoznać, czy nasza frustracja jest uzasadniona, a kiedy stanowi jedynie chwilową irytację?
List motywacyjny jest jednym z pierwszych dokumentów, które widzi osoba rekrutująca. Jest tym, co przedstawia nas i nasze CV. Jak więc formułować taki dokument i co w nim pisać, aby pracodawca zaprosił nas spotkanie? Dobre rady przedstawiła nam dzisiaj specjalistka HR, Agnieszka Czarnecka.
Długie kolejki ustawiały się od wtorku rano przed siedzibami oddziałów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, Krośnie i Rzeszowie. To drugi, największy bank spółdzielczy w Polsce. Nerwową reakcję klientów wywołała informacja o jego przymusowej restrukturyzacji. Czy bankowi grozi upadłość? Czy zgromadzone tam pieniądze są bezpieczne? Sprawę wyjaśniał gość Dzień Dobry TVN, prawnik Maciej Kawecki.
Ekologiczne sprzątanie- takie usługi świadczą Katarzyna Sowa i Katarzyna Kurek-Bajsarowicz. Klientki są bardzo zadowolone, choć początkowo nie dowierzały w moc naturalnych środków. Praca idzie o tyle łatwiej, że Kasie się przyjaźnią. Poznały się na zajęciach…. pole dance!
Mieszkanie, samochód, pralka - wielu z nas nie stać na ich zakup za gotówkę i jedyną opcją jest wzięcie kredytu. Zanim to zrobisz, sprawdź, czym się kierować przy jego wyborze.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) proponuje wydłużenie do 35 dni urlopu wypoczynkowego dla pracowników. Jak piszą na swojej stronie wynika to z tego, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata.
Często oczekujemy, że to pracodawca sam zaproponuje nam wyższą pensję. Jeśli jednak tak się nie dzieje, czujemy się rozczarowani. Jak skutecznie walczyć o podwyżkę - o tym Iwona Golonko - psycholog biznesu.
Według danych Polki są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych kobiet. Coraz częściej zakładają własne firmy. Zazwyczaj takim rozwiązaniem kierują się młode mamy, dla których uwolnienie się z korporacji brzmi atrakcyjnie. Jak jest naprawdę? O tym rozmawialiśmy dzisiaj z Joanną Kamińską, która postanowiła wrócić do korporacji oraz dr Ewą Jarczewską-Gerc.
Codzienna rutyna i wypalenie zawodowe sprawiają, że wielu z nas boryka się niepewnością i wątpliwościami związanymi z przyszłością. Zmęczenie dotychczasową karierą może być oznaką tego, że w naszym życiu nadszedł czas na zmiany. Jak ich dokonać? Zobacz, kiedy najlepiej ruszyć w pogoń za marzeniami.
W wielu miejscach Polski można zamówić ulubioną pizzę czy kebab prosto do domu. Pod same drzwi dostarczy je nam pani lub pan, jeżdżący samochodem, skuterem lub na rowerze. Jak wygląda praca dostawców jedzenia? Jakie są jej wady, a jakie zalety?
Konkurencja na rynku i ciągłe dążenie do sukcesu wiąże się z osiąganiem jak najwyższej produktywności w miejscu pracy. We współczesnym środowisku pracy wyzwaniem jest zarządzanie nie tylko indywidualną organizacją pracy, ale także produktywnością całego zespołu lub grupy pracowników.
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła 2020 Rokiem Pielęgniarek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pielęgniarkę Edytę Romanek oraz jej dwóch synów bliźniaków, którzy kontynuują zawód swojej mamy. Jak się w nim odnajdują?
Karol Gązwa "Blowek" jest gwiazdą internetu. Na swój sukces pracował wiele lat. Dziś spotyka się z wieloma pytaniami od początkujących youtuberów. Postanowił im pomóc i wydał swoją debiutancką książkę. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich początkach w świecie internetu.
Federalny Trybunał Finansowy w Niemczech zadecydował, że świadczenia wychowawcze wypacane pracującym tam Polakom, będą pomniejszane o kwotę 500+ w sytuacji, w której rodzice pobierają ten zasiłek również w Polsce. Postanowiliśmy zapytać adwokat Elizę Kunę, co oznaczają te regulacje w praktyce i jak wyglądają przepisy w innych krajach.
Ceny prądu 2020. Urząd Regulacji Energetyki wydał decyzję dotyczącą taryf za energię elektryczną na przyszły rok. W 2020 roku klienci Tauronu zapłacą ok. 9 zł więcej za każdy rachunek.
Weksel stanowi dość popularne pojęcie, które występuje między innymi w umowach kredytowych. Co kryje się za tym terminem? Odpowiedzi na to i na wiele innych pytań udzielił prawnik Jacek Kosiński.
W Australii ogłoszono niedawno wyrok skazujący 46-letnią kobietę na karę 25 miesięcy pozbawienia wolności. Veronica Hilda Theriault, chcąc dostać dobrze płatną pracę w jednym z urzędów, podała nieprawdziwe informacje w swoim CV. W Dzień Dobry TVN, Agnieszka Czarnecka, specjalistka HR i Jacek Kosiński, adwokat, opowiedzieli, jakie konsekwencje mogą spotkać kogoś, kto dopuści się takiego czynu w Polsce.
Agata Załęcka dowiedziała się, że musi spłacić kredyt, którego nie wzięła. Niestety nie jest ona jedyną osobą, która na skutek kradzieży danych osobowych znalazła się w podobnej sytuacji. Co należy zrobić, aby nie spłacać niezaciągniętego przez siebie kredytu? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Agata Załęcka i radca prawny, Przemysław Ligęzowski.
Szukanie pierwszej pracy po studiach to wyzwanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy absolwent nie ma doświadczenia zawodowego. Pierwsza praca zwykle budzi ogromne emocje, a proces szukania zatrudnienia może być długotrwały i męczący.
Zwykle, poszukując nowej pracy, wysyłamy CV oraz list motywacyjny. Możemy także zdecydować się na dodanie do naszej aplikacji dodatkowego dokumentu, czyli listu polecającego od poprzedniego pracodawcy. Wystawianie referencji pracownikowi nie jest obowiązkowe, jednak w niektórych firmach można uzyskać taki dokument od bezpośredniego przełożonego.
Współczesny świat jest zdominowany przez osoby ekstrawertyczne. Niezwykle ceniona jest przebojowość, pewność siebie, dynamika działania. Czy to oznacza, że trzeba być ekstrawertykiem, by odnieść sukces? Niekoniecznie – introwertycy mają zupełnie inny potencjał, który mogą wykorzystać w życiu zawodowym. Jaka jest idealna praca dla introwertyka?
Kwota wolna od podatku to zarobki, które nie przekraczają określonej w ustawie sumy wynagrodzenia w ujęciu rocznym i tym samym nie są opodatkowane.