Styl życia

Piłka nożna kontra dyskryminacja. Etnoliga to inicjatywa dla wszystkich, którzy pragną równości

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Etnoliga
Dzień Dobry TVNEtnoliga

Członkowie Etnoligi przełamują bariery. Grają w piłkę przeciwko rasizmowi, homofobii i seksizmowi. Integrują migrantów i uchodźców. Wspierają kobiety i osoby dyskryminowane. Promują fair play, przełamują stereotypy i uczą się od siebie nawzajem.

Czym jest Etnoliga?

Krzysztof Jarymowicz wraz z rodziną stworzył ligę piłkarską, do której należą ludzie z wielu stron świata. Takiej różnorodności nie ma na żadnym innym boisku na świecie. Pierwszy turniej drużyny odbył się w 2005 r., brało w nim udział ok. 700 osób. Dziś w Etnolidze spotkamy blisko 300 osób.

- Etnoliga to liga piłki nożnej, ale bardzo wyjątkowa. Przychodzą do nas ludzie z ponad stu, stu kilkunastu krajów z całego świata - powiedział Krzysztof Jarymowicz, założyciel Etnoligi.

- To jest liga dla uchodźców i osób z innych krajów, ale także ludzie z Polski mogą w niej grać - dodał jego syn, Stefan.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kobiety i mężczyźni na jednej murawie

To, co z pewnością czyni Etnoligę wyjątkową to fakt, że jej drużyny są mieszane. Wszyscy są tu mile widziani - nieważne skąd pochodzisz, czy jesteś kobietą czy mężczyzną.

- Mój chłopak jest medykiem w Etnolidze i dzięki niemu tutaj jestem. W Peru nie ma takich turniejów, gdzie mogą grać razem kobiety i mężczyźni - mówiła Xiomara, obywatelka Peru.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości