Styl życia

Najmłodszy uczestnik w historii Rajdu Dakar. "Ten strach dobrze mi robi"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Izolda Sanetra
Najmłodszy w historii uczestnik Rajdu Dakar 2023
Najmłodszy w historii uczestnik Rajdu Dakar 2023Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Eryk Goczał ma dopiero 17 lat, a już może pochwalić się imponującym osiągnięciem. Nastolatek niebawem spełni swoje największe marzenie i wystartuje w Rajdzie Dakar. Młody rajdowiec będzie najmłodszym uczestnikiem w historii tego wyścigu.

17-latek wystartuje w Rajdzie Dakar

Już za kilka miesięcy Eryk Goczał spełni swoje największe marzenie i wystartuje w Rajdzie Dakar. Ponadto wystąpi tam jako najmłodszy uczestnik wyścigu. Dla 17-latka będzie to wyjątkowa szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jednak tuż przed wyjazdem czeka go jeszcze jedna, bardzo ważna przejażdżka.

- Jedyną rzeczą, która mnie trzyma przed wystartowaniem, jest to, że muszę zdać prawo jazdy. Zdaję je w listopadzie. Dakar jest w styczniu, więc będę już zgłoszony i pojadę prosto na Dakar - tłumaczył młody rajdowiec w Dzień Dobry TVN. Wiadomo, że chłopiec jest bardzo zdeterminowany i już nie może doczekać się dnia egzaminu.

Eryk Goczał - najmłodszy uczestnik Dakaru

Skąd u Eryka wzięła się pasja do motoryzacji i wyścigów? Gdy rajdowiec miał 4 lata, dostał swojego pierwszego quada. - Pojechaliśmy razem na boczną drogę, on taki malusieńki był. Utopiliśmy się w błocie i gdy on próbował z niego wyjść, to buty już mu tam zostały. To była śmieszna historia - wspominał w naszym programie tata Eryka, Marek Goczał.

Jako nastolatek spróbował też driftu, czyli jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu. Niebawem w Rajdzie Dakar zasiądzie za kierownicą mavericka - lekkiego pojazdu terenowego - podobnie jak jego ojciec, dwukrotny uczestnik Dakaru, który zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

- Na Dakarze byłem już 2 razy jako osoba towarzysząca, ale swoją rolę wypełniałem jako mechanik - wyznał ojciec nastolatka.

Eryk otrzymuje ogromne wsparcie od swoich rodziców. Chłopiec podkreśla, że dużo zawdzięcza swojej mamie, która stara się towarzyszyć mu podczas jego wszystkich wyścigów. - Staram się w tym wszystkim znaleźć wytłumaczenie, że jak jestem blisko, to czuje jakby było bezpieczniej - powiedziała Agata Goczał. A czy 17-latek stresuje się przed swoim debiutem w Rajdzie Dakar?

- Ten strach dobrze robi, bo pozwala się skupić i jechać szybciej, choć oczywiście bezpieczniej - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości