Razem z Ukrainą

4-letnia Liza zginęła w rosyjskim ataku rakietowym. Wracała z mamą z zajęć. "Spójrzcie na nią żywą"

Razem z Ukrainą

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN24/Twitter
Winnica

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Winnicę. Wśród ofiar była 4-letnia Liza, która wracała z mamą z zajęć logopedycznych. Do sieci trafiło poruszające nagranie. - Spójrzcie na nią żywą, proszę. Płaczę z jej bliskimi - napisała Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy.

Winnica. 4-letnia Liza zginęła w rosyjskim ataku

14 lipca na centrum Winnicy spadły rosyjskie rakiety. Jak podaje TVN24, zginęły co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci. Jedną z ofiar śmiertelnych była 4-letnia Liza, która w chwili ataku wracała z zajęć logopedycznych. Jej mama straciła nogę. Została przewieziona do szpitala, gdzie walczy o życie.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Media na całym świecie obiegło nagranie Lizy, które powstało w dniu rosyjskiego ataku. Opublikowała je na Twitterze m.in. telewizja NEXTA. Widać na nim 4-latkę pchającą czarno-różowy wózek i jej uśmiechniętą mamę. - Dokąd idziemy, kochanie, do Ałły? - zapytała kobieta swojej córki.

Wstrząsające zdjęcie ofiary rosyjskiego ataku

Następnie do sieci trafiła wstrząsająca fotografia ukazująca bestialstwo Rosjan - ciało 4-letniej Lizy leży z plamami krwi.

- Dwie godziny później ten sam wózek - czarno-różowy - pojawi się na strasznym zdjęciu pod straszną wiadomością: w środku dnia na centrum Winnicy spadły rosyjskie rakiety- czytamy na TVN24, który zacytował portal Hromadske.

Jak podaje TVN24, rodzina znana jest ogólnoukraińskiej organizacji charytatywnej "Syndrom Downa".

- Dziś nasze serca krwawią, a oczy są pełne łez, bo nasza wielotysięczna rodzina straciła jednego ze swoich (...) Naszą malutką Lizę - brzmi komunikat.

Ołena Zełenska wspomina 4-letnią Lizę, która zginęła w Winnicy

4-letnia Liza występowała w świątecznym klipie Ołeny Zełenskiej, o czym pierwsza dama przypomniała w mediach społecznościowych.

- Z przerażeniem zobaczyliśmy zdjęcie przewróconego wózka dziecięcego w Winnicy. A potem, czytając wiadomości, zdałam sobie sprawę, że znam tę dziewczynę (...) Poznaliśmy tę cudowną dziewczynkę podczas nagrywania świątecznego teledysku. Jasne, szczere, radosne dziecko, które wychowało się w miłości. (...) Spójrzcie na nią żywą, proszę. Płaczę z jej bliskimi- wspominała żona prezydenta Ukrainy.

O ataku na centrum Winnicy przeczytasz też na stronie TVN24.

Zobacz wideo: Dzieciństwo przerwane wojną

Dzieciństwo przerwane wojną
Dzieciństwo przerwane wojnąŹródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN24/Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Future Publishing/Getty Images/Twitter

Pozostałe wiadomości