Razem z Ukrainą

Koncert "Razem z Ukrainą" jednoczy polskich i ukraińskich artystów. Na scenie pojawią się Maciek Musiałowski i Krzysztof Zalewski

Razem z Ukrainą

Autor:
Patrycja
Sibilska
Musiałowski, Zalewski Razem z Ukrainą
Musiałowski, Zalewski Razem z UkrainąDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Koncert "Razem z Ukrainą" to niezwykły muzyczny gest- akt solidarności polskich i ukraińskich artystów. Na scenie zobaczymy zarówno znanych ze sceny muzycznej piosenkarzy, jak i aktorów. W Dzień Dobry TVN Maciek Musiałowski i Krzysztof Zalewski opowiedzieli o swoich rolach podczas tego wydarzenia.

Koncert "Razem z Ukrainą" - kiedy i gdzie się odbędzie

Już 20 marca odbędzie się koncert "Razem z Ukrainą". Znani artyści wystąpią w Atlas Arena w Łodzi. Dochód z wydarzenia wraz z gażami artystów i pracowników zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na dalszą pomoc dla Ukrainy.

Jak się okazuje, na scenie wystąpią nie tylko piosenkarze, ale również aktorzy.

- Połączyłem trochę moje zamiłowanie do poezji i do muzyki. Będę śpiewał piosenkę, którą stworzył Marcin Januszkiewicz wraz ze swoim kompozytorem. To będzie tekst Papuszy, romskiej poetki Bronisławy Wajs i muzyka orkiestry, w ogóle to piękny utwór i bardzo aktualny tekst - opowiedział o swoim występie podczas charytatywnego koncertu Maciej Musiałowski.

- Specjalny jest aranż piosenki która wykonam, bo śpiewam "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, utwór który niestety świetnie pasuje do tego co się dzieje w tej chwili za granicą wschodnią. Przepiękny aranż, bo będziemy to śpiewać acapella z cudownym chórem Akademii Morskiej i z Darią Psekho, która jest członkinią tegoż chóru - mówił Krzysztof Zalewski.

Wojna oczami artystów

Wszyscy stanęliśmy w obliczu nowej rzeczywistości od momentu wybuchu wojny w Ukrainie i każdy z nas przeżywa związane z nią emocje.

- Ciężko jest przejść do porządku dziennego kiedy nagle te obrazki, które znamy z historii, z drugiej wojny światowej dzieją się tuż za naszą granicą. Doszło do tego, tak bardzo karmiliśmy się w domu informacjami z frontu, że przez pierwsze kilka dni kłóciliśmy się po prostu. Nie żebyśmy mieli coś przeciwko sobie z moją partnerką tylko byliśmy tak nabuzowani, tak przestraszeni całą ta sytuacją. No i ja też pięć dni po rozpoczęciu wojny zaczynałem prace w MTV Unplugged, i sobie myślałem, no i jak teraz? Tutaj ludzie giną dosłownie kilka kilometrów w prawo, a ja wyjdę na scenę i będę się uśmiechał - opowiada wokalista Krzysztof Zalewski.

- Piękne jest to, że Polska się zjednoczyła i piękne jest to, że wszyscy wspólnie solidarnie tak prężnie stanęliśmy i w przeciągu kilkunastu, kilkudziesięciu dni naprawdę cały kraj i cała Warszawa jest teraz niebiesko żółta i to jest wspaniałe. Taka solidarność daje jakąś nadzieję, że duch nie umarł - z podziwem mówi aktor i wokalista Maciej Musiałowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości