Gwiazdy

Wołodymyr Zełenski zaprosił kamery do domu rodziców. Jak mieszkają?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski wyrósł na męża stanu, który dzielnie walczy o wolność Ukrainy. Amerykańska telewizja CBS News przypomniała wizytę w jego rodzinnym domu. Jak przebiegała? Jak żyją rodzice ukraińskiego prezydenta?

Wołodymyr Zełenski - od aktora do prezydenta

Wołodymyr Zełenski urodził się w Krzywym Rogu (mieście w środkowej Ukrainie). Jego ojciec Ołeksander był profesorem i specjalistą w zakresie cybernetyki. Natomiast młody Zełenski ukończył studia prawnicze, ale nie podjął pracy w zawodzie. Bliższe jego sercu było występowanie na scenie.

- To nie był tylko komik, który bawił ukraińską publiczność od dekad. To nie był tylko amant z komedii romantycznych, ale to był przede wszystkim twórca wielkiego imperium show-biznesowego - mówił Michał Potocki, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej w "Uwaga! TVN".

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Co ciekawe, przed objęciem najważniejszego stanowiska w kraju Zełenski zagrał prezydenta w serialu "Sługa ludu".  Można powiedzieć, że po części scenariusz produkcji się ziścił. Różnica polega na tym, że Zełenski nie doszedł przypadkiem do władzy tak jak jego bohater. W 2019 roku w drugiej turze wyborów zdobył 73 proc. głosów. Dziś jego nazwisko jest na ustach niemal całego świata. Okrzyknięto go bohaterem, który walczy o wolność Ukrainy.

Zobacz wideo: Wojna zamiast ślubu

Wojna zamiast ślubu
Wojna zamiast ślubu Źródło: Dzień Dobry TVN

Wołodymyr Zełenski pokazał dom rodziców

Rok temu Wołodymyr Zełenski gościł w domu rodziców kamery CBS News. Amerykańska telewizja właśnie udostępniła w mediach społecznościowych nagranie z tej wizyty. Bije ono rekordy oglądalności.

Choć państwo Zełenscy żyją skromnie, to przyjęli ekipę z otwartymi ramionami. Pani Rimma ugościła ją śniadaniem: rozmaitymi wędlinami i warzywami, a pan Ołeksander zaserwował kieliszeczek brandy. Podczas rozmowy z dziennikarzami wyznał, że martwi się o syna.

To spotkanie przebiegło w miłej i swobodnej atmosferze, a kamery pokazały różne zakamarki mieszkania:

@cbsmornings Last year, President Volodymyr Zelensky invited CBS News to spend breakfast at his parent’s home. #ukraine #volodymyrzelensky #news #russia #politics original sound - CBS Mornings

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości