Świat

Podróż śladami "Rodu Smoka". Jakie miejsca warto odwiedzić?

Świat

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
cntraveller.com
Montesanto

"Ród Smoka" to prequel niezwykle popularnej seriali "Gry o Tron" . Już cieszy się ogromną popularnością. Wielu fanów z niecierpliwością czeka na kolejne odcinki. Główna historia zaprowadziła miłośników w miejsca, gdzie kręcono poszczególne sceny. Gdzie kręcono serial "Ród Smoka"? Które miejsca będą mogli odwiedzić fani?

Gdzie kręcony był serial "Ród Smoka"

Ekipa filmowa kręcąca nowy serial "Ród Smoka" widziana była w wielu miejscach. Część z nich znamy już z oryginalnej historii "Gry o Tron". Bohaterowie z prequelu grali nie tylko w Warner Bros Studio w Leavesden w Hertfordshire, ale również w innych miejscach w Europie. Dzięki temu część fanów ponownie będzie mogła wyruszyć śladem swoich ulubionych postaci, tym razem z "Rodu Smoka". 

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Które miejsca powinni odwiedzić fani serii? Podróże śladami "Rodu Smoka"

Wielka Brytania - gdzie kręcono "Ród Smoka"

Kornwalia, to znany przede wszystki z zamku Castle of St Michael, który powstał w 12 wieku. Znajduje się on na charakterystycznej górze o tej samej nazwie - St Michael. W tym miejscu wiele ekip filmowych tworzyło kultowe kadry i ujęcia. W serialu "Ród Smoka" scenerię zobaczymy, jako Driftmark, który był zamieszkiwany przez ród Valeryonów.

W pobliżu znajduje się również zatoka Kynance Cove, w której kręcone były niektóre sceny. Serial nagrywany był także na północnym wybrzeżu Holywell Beach. W tym miejscu Daemon i Rhaenyra pojawiają się w drewnianej łodzi na piasku.

Leśne scenerie, tak różne od kamienistych plaż Kornwalii, kręcone były w Peak District - wyżynie w centralnej i północnej Anglii. Kolejnym miejscem jest Hampshire, słynne XIX wiecznych dramatów.

Hiszpania - gdzie kręcono "Ród Smoka"

Sceny kręcono także w miejscach, które poprzednio użyte były w serialu "Gra o Tron". Mowa o Trujillo i Cáceres. Oba znajdują się na Światowej Liście UNESCO, a w serii znane były jako Casterly Rock, która była siedzibą rodu Lannisterów. Część scen kręcona była również w Grenadzie, a konkretnie w Castillo de la Calahorra, który powstał na początku XVI wieku. Także Ogrody Świetej Klotyldy ( Lloret de Mar) zostały wkorzystane w nowej serii.

Portugalia - gdzie kręcono "Ród Smoka"

Monsanto uważana jest za najbardziej portugalską wioskę w całej Portugalii. Nazywana jest również wioską z kamienia. W wiosce kręcono część ujęć miasta, jednak nie jako pełne życia miasteczko, a nieco bardziej dramatyczne miejsce.

Odcinki serialu "Ród Smoka" można oglądać od 22 sierpnia na platformie HBO Max

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: cntraveller.com

Źródło zdjęcia głównego: edufoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości