Podróże

Wraca obowiązek noszenia maseczek. Które kraje rozważają wprowadzenie obostrzeń?

Podróże

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
turystyka.wp.pl
Decyzja podyktowana jest wzrostem zakażeń w turystycznych regionach. Które kraje rozważają powrót obostrzeń?

Wielu myślało, że maseczki to pieśń przeszłości. Tymczasem koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a obostrzenia mogą powrócić. W środę, 6 lipca władze Cypru ogłosiły, że od piątku w pomieszczeniach zamkniętych należy zasłaniać usta i nos. Inny kraj także rozważa takie posunięcie.

Maseczki na Cyprze

Jak poinformował rząd Cypru, decyzja o powrocie do noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych podyktowana jest wzrostem zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że 1 czerwca ten nakaz został zniesiony w tym kraju. Nieco ponad miesiąc po tym zarządzeniu, bo od 8 lipca, kraj wraca do obostrzeń.

COVID-19

Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia
Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Według agencji Reutera, którą cytuje turystyka.wp.pl, "eksperci ds. zdrowia na Cyprze zalecili wprowadzenie tego obowiązku po serii infekcji rozprzestrzeniającej się od osób, które nie podjęły odpowiednich środków ostrożności".

W ostatni piątek statystyki dotyczące COVID-19 wzrosły o około 3 tysiące zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Które państwa wrócą do obostrzeń?

Cypr to nie jedyne państwo, w którym obserwowany jest wzrost zakażeń koronawirusem. Powody do obaw mają także mieszkańcy Grecji, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec.

Greckie ministerstwo zdrowia informuje, że wzrost zachorowań szczególnie obserwowany jest w turystycznych regionach, takich jak: Korfu, Kefalonia i Zakynthos na Morzu Jońskim. Zagrożenie istnieje także na Krecie, w regionie Attyki, w tym w stolicy Grecji, w Atenach, w południowej części Morza Egejskiego, w tym na wyspach Mykonos i Paros, Rodos i Kos. W ostatni weekend pojawiło się 11 700 infekcji. W stosunku do danych z poprzedniego tygodnia to aż trzykrotny wzrost.

W Grecji obostrzenia zostały zniesione już w maju. Maseczki nadal należy nosić w tym kraju w szpitalach, w transporcie publicznym czy na statkach wycieczkowych. W tym przypadku rząd rozważa rozszerzenie tej listy o kolejne miejsca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: turystyka.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości