Cypr

  Cypr

  Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie szczyt sezonu urlopowego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, planowanie zagranicznych wakacji jest utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz eksperci mówią o jej czwartej fali. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, podobnie jak obowiązujące w poszczególnych krajach przepisy i obostrzenia covidowe. Sprawdź, gdzie można podróżować, a dokąd raczej się nie wybierać.

  Michał Cessanis zaprasza na drugą część swojej podróży po Cyprze. Tym razem przemieszczał się po wyspie samochodem. Odwiedził między innymi kobietę, która pobiła rekord Guinessa na najdłuższy obrus na świecie. Ile ma metrów? Jak długo go szyła? Przyglądał się też parzeniu kawy w tradycyjny cypryjski sposób. Był również w pobliżu skały Afrodyty. Co jeszcze widział w tym niezwykłym kraju?

  Po swojej ulubionej wyspie na Morzu Śródziemnym postanowił oprowadzić nas Michał Cessanis: "Są tu nie tylko najczystsze plaże w Europie, przepyszne jedzenie, mnóstwo historii i zabytków ale przede wszystkim mnóstwo słońca przez cały rok". Zobaczcie jak poznać Cypr w 48 godzin, co TRZEBA zobaczyć, co warto zjeść i gdzie wybrać się na ... lekcję tańca.

  Cypr to miejsce narodzin Afrodyty. To właśnie tam bogini miłości i piękna wyłoniła się z morskiej piany. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, Monika Mariotti postanowiła dokładniej zbadać temat. Jak wyglądała Afrodyta i jaka jest tajemnica jej narodzin? Zobaczcie!

  Cypr to 360 słonecznych dni w roku. Monika Mariotti wybrała się tam z naszą kamerą i trafiła na ... pochmurną pogodą. Dlatego tez postanowiła skupić się na kulinarnej stronie turystyki i poznać tę wyspę od kuchni. Kto ma największą wiedzę o tradycyjnych potrawach? Oczywiście babcie! Poznajcie babciną stronę Cypru.

  Jedną z pasji aktorki Moniki Mariotti są podróże. Tym razem zabrała nas na Cypr, abyśmy mogli zobaczyć, jak wyglądają tam tradycyjne święta Bożego Narodzenia. Czym różnią się od polskich?