Długie podróże są dla dzieci męczące. Co kilka metrów zadają to samo pytanie: "Daleko jeszcze?". Co zatem zrobić, aby dziecko nie nudziło się w czasie drogi? Dorota Gardias już to wie. Po obejrzeniu kolejnego odcinka cyklu programu "Projekt mama" też nabędziecie tę wiedzę.
Jakub Porada zabierze Was w podróż do Świnoujścia, bo to miasto - jak mówi Jakub Porada - oferuje sporo atrakcji dla każdego i w każdym wieku. Dlaczego podróż zajęła mu aż 11 godzin? Jaka przygoda spotkała go w Forcie Gerharda? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Pora na Polskę", w którym Jakub Porada zabiera nas do swojego ukochanego miejsca w Świnoujściu.
Mało kto wiem, że Przemek Kossakowski z wykształcenia jest nauczycielem plastyki. Pod wpływem swoim podróżny namalował obrazy, które przyniósł ze sobą do studia. Tak powstała niezwykła kolekcja portretów uzdrowicieli, którzy wpłynęli na jego życie.
Skoro 1 czerwca tuż tuż to Anna Dziewit Meller poleca ksiażki dla dzieci. Jolivet Joelle „Zoologia”, Dorota Masłowska „Jak zostałam wiedźmą”, Magali Bardos „Liczę do 100" i Rafał Kosik "Amelia i Kuba" oraz "Kuba i Amelia".
Nadchodzi taka pora roku, która niejako wymaga od nas zakładania lżejszych ubrań. Idzie to w parze z ich przezroczystością. Co zakładać pod prześwitujące ubrania, by wyglądać z klasą, a nie wyzywająco? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Monika Kołodyńska - brafiterka. Jaką bieliznę nosić pod letnie ubrania? Kiedy, bez przeszkód, zakładać kolorową bieliznę?
Czy każdy może zarobić Internecie czy trzeba mieć do tego konkretne predyspozycje? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Michał Szafrański, bloger, oraz Konrad Traczyk – twórca platformy dla blogerów. Czy zarabiają na swoich blogach? Po jakim czasie od założenia bloga zaczęli zarabiać? Jakie programy partnerskie są najkorzystniejsze?
Jakub Porada zabrał nas w Góry Świętokrzyskie. Celem wyprawy było poszukiwanie czarowic. Czy je znalazł? Kogo spotkał po drodze?
Jak po rozstaniu uregulować kontakty z partnerem/ partnerką, by nie ucierpiało na tym dziecko? Czy potrzebne jest do tego orzeczenie sądu? Co, jeżeli rodzice nie mogą się ze sobą dogadać i walczą o dziecko? Jakie czynniki brane są pod uwagę przez sąd, który decyduje o tym, z którym rodzicem pozostanie dziecko? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy adwokata Piotra Kaszewiaka.
Osoby, które chcą zaistnieć w show-biznesie powinny nie tylko bywać na stosownych imprezach, ale także pozować na ściankach. Jak to robić, by dobrze wyjść na zdjęciach? Czego unikać? Czym jest "KW"? Jak pozować na ściance wspólnie z partnerem? Spytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN fotografa Piotra Bławickiego.
Z natury nie jest samotnikiem. Jednak całkiem sam, na kajaku, przepłynął Atlantyk. W jego pobliżu nie było żadnych osób. Wystarczył jeden fałszywy ruch, by runąć w ocean. Nikt go, w razie sytuacji awaryjnej, nie ubezpieczał. Czemu za swój środek transportu wybrał kajak. Niezatapialny Aleksander Doba był naszym gościem.
Książki wpływają na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, rozwijają słownictwo malucha, po drugie - dzięki nim w dziecku rozwijają się emocje. Dlaczego jeszcze warto czytać książki dzieciom? O tym w kolejnym odcinku cyklu "Projekt mama".
Nie wie czy uzdrowicielka, którą poznał uleczyła mu oko, ale dzięki niej Przemek Kossakowski wiele zrozumiał. Zobaczcie ostatni w tym sezonie odcinek programu "Kossakowski. Szósty zmysł". Czemu służy podcinanie języka?
Podobno jest to miejscowość na środku niczego. Mieszka tam 400 osób. Zobaczcie polską oazę w Gruzji.
Katarzyna Tubylewicz „Rówieśniczki”, Sylwia Szwed „ Mundra”, Aaron Frisch „Czerwony kapturek w wielkim mieście”. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Dziewit-Meller poleciła książki na weekend. Podobno deszczowy.
Polska to nie tylko Monciak i Krupówki. W pierwszą podróż po Polsce Jakub wyruszył nad Dolinę Biebrzy. Na bagnach i torfowiskach Jakub Porada postanowił zażyć troszkę czystego powietrza z polskiej Amanzonii.
Łatwo wpaść w panikę, kiedy na naszych oczach dziecko traci przytomność. O tym, jak należy zachować się w takiej sytuacji opowiedział w Dzień Dobry TVN ratownik medyczny Ariel Szczotok. Pokazał także, jak prawidłowo wykonać resuscytację.
Piotr Kucharski i Andrzej Polan wybrali się w podróż do Norwegii, by zobaczyć z bliska, jak przetwarza się łososia, z którego Norwegia słynie.
Niektórzy uważają, że wcieranie nafty kosmetycznej we włosy przyspiesza ich wzrost. Czy rzeczywiście tak jest? Postanowiliśmy to sprawdzić w kolejnym odcinku cyklu "Fikcja czy fakt".
Rozstania są niezwykle dołujące, zwłaszcza dla osoby, która jest raptownie porzucona. Jej stan porównywany jest do stanu osoby, która przeżywa żałobę po śmierci najbliższego. Jak zatem poradzić sobie po rozstaniu z partnerem? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: pisarka Katarzyna Grochola i psycholog Agnieszka Borowska.
Tak przynajmniej twierdzi Lew Gerszman, z którym spotkał się Przemysław Kossakowski. Według tego znachora cały świat jest w kruchej równowadze pomiędzy białą i czarną magią. Strażnikiem tej równowagi jest pewna organizacja, z której porad korzystają politycy. Jaka to organizacja? Który z rządów korzysta z jej rad? I co Lew Gerszman powiedział, widząc zdjęcie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego?
Niewiele osób stać na to, aby za gotówkę kupić mieszkanie. Jeśli chcą mieć własne cztery kąty, muszą wziąć kredyt hipoteczny. Gość Dzień Dobry TVN Michał Szafrański powiedział, jak przygotować się do wzięcia kredytu, aby nie wyjść na nim jak Zabłocki na mydle.
Wiele się już mówiło i mówi o pijanych kierowcach. Groźby władz, kontrole policji i akcje społeczne nie przynoszą rezultatu. Statystyki dotyczące złapanych przez policję pijanych kierowców nie maleją. O swoich pomysłach na kierowców pod wpływem alkoholu i nowej kampanii społecznej mówił w Dzień Dobry TVN kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.
Najgłębsze jezioro świata, nazywane też syberyjskim morzem. Bajkał jest jednym z największych zbiorników słodkowodnych na świecie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Hanna Jewsiewicka wybrała się w rejs po Bajkale. Czym zaskoczył i zachwycił ją Bajkał?
Ratownik medyczny Ariel Szczotok radzi, jak pomóc osobie, która została ukąszona lub użądlona. Czy każde użądlenie jest niebezpieczne dla małego dziecka? Co zrobić, jeżeli dziecko wypije napój z owadem, a ten użądli je w język? Jak powstrzymać narastający obrzęk? Jakie są objawy wstrząsu anafilaktycznego? Czy ukąszenie przez żmiję jest śmiertelne? Dlaczego nie powinniśmy wysysać jadu i tamować krwawienia? Jakie leki powinniśmy ze sobą zabrać na majówkę? Skorzystajcie z rad doświadczonego ratownika medycznego, eksperta Dzień Dobry TVN.
Dla Amerykanów to nie problem - oni rzadko zwracają się do innych używając słów: pani, pan. W Polsce jest nieco inaczej - gdybyśmy zachowali się jak oni, to prawdopodobnie usłyszelibyśmy: "Od kiedy to jesteśmy na ty?" W jakich sytuacjach zatem powinniśmy używać formy grzecznościowej, a w jakich mówić do kogoś na "ty"? Na to pytanie odpowiedzieli wokalistka Wanda Kwietniewska, socjolog Tomasz Sobierajski i historyk protokołu dyplomatycznego i ceremoniału królewskiego dr Janusz Sibora, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Goerlitz to niewielkie niemieckie miasto położone na granicy z Polską. Metodycznie jest zasilane z budżetu tajemniczego darczyńcy i filantropa. Nawet burmistrz miasta nie wie, kim jest tajemniczy człowiek. Ile przekazuje na rzecz miasta?
Zbliża się majówka. Warto wtedy pozwiedzać Polskę, bo większość z nas nie zna swojego kraju. Jakub Porada radzi, jakie trasy wybrać i jakie miejsca trzeba zobaczyć w majowy weekend. Opowiedział też o swojej nowej książce "Porada da radę". Zdradził też, że jest wielkim fanem...
Przemek Kossakowski, prowadzący program w TTV "Kossakowski. Szósty zmysł" opowiedział w Dzień Dobry TVN o spotkaniu z macedońskim egzorcystą, który uzdrowił niepełnosprawną dziewczynkę. Kim jest Konstantin? Czy za egzorcyzmy się płaci? Zobaczcie, jak wygląda uwolnienie człowieka od "złego ducha". Czy to prawda, że Kossakowski nie golił się od 10 lat?
W Poznaniu powstało nietypowe muzeum. Tomasz Wawrzyniak i Szymon Walter postanowili stworzyć miejsce, w którym tradycji można dotknąć, a nawet jej posmakować! Jak prawidłowo wyrychtować świętomarcińskiego rogala?
Życie w Tunezji nie toczy się tylko na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Na południu kraju żyzna nizina ustępuje miejsca pustyni. Sahara jest ogromna - tu nie tylko jest piasek, ale również piękne, porośnięte bujną zielenią oazy, które otwierają się na turystów. Zobaczcie, jak żyje się ludziom, którzy postanowili się tu osiedlić. Niektórzy z nich świetnie posługują się językiem polskim!