Przełom lutego i marca to czas foczych godów! Tomasz Zubilewicz wybrał się na Hel by poznać kilka ciekawostek na temat życia fok szarych, które można spotkać na bałtyckim wybrzeżu. Zobaczcie jak wyglądają młode foki!
Beskid Śląski - to tam zabrał widzów Dzień Dobry TVN Jakub Porada. Ile czasu zajęła mu podróż z Warszawy do Ustronia? Jakie atrakcje czekają na turystów w Leśnym Parku Niespodzianek? Jak można się dostać na Czantorię? Jak wyglądają tamtejsze jaskinie?
Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wraz z kamerą Dzień Dobry TVN wybrał się do stolicy polskich Tatr, by zobaczyć największy w Polsce lodowy zamek, wzorowany na zamku w Niedzicy. Czym przywitało go Zakopane? Ile osób pracowało przy budowie lodowego zamku?
"Z Hałdy w Himalaje" - to projekt, w ramach którego dzieci z najbiedniejszych śląskich miast pojechały w podróż do Nepalu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestników wyprawy: Kamila Michalskiego, Patryka Czerwińskiego i Agatę Hybszer oraz Bartłomieja Marszałka z fundacji, która wspiera tę wyprawę. Teraz Ci młodzi ludzie chcą pomagać innym dzieciakom.
Jakie atrakcje można zobaczyć w ogrodzie i domu Arkadego Fiedlera? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.
Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim oddalone zaledwie 3 km od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Jakub Porada postanowił tam zabrać widzów Dzień Dobry TVN. Jak tam dojechał? Dlaczego tam się wybrał? Co znajduje się w dawnej kwaterze Luftwaffe? Jak wyglądają tamtejsze tężnie?
Prezenterka pogody Dorota Gardias zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Pszczyny, gdzie znajduje się pokazowa zagroda dla żubrów. Ile żubrów żyje w Polsce? A ile na świecie? Ile paszy jest w stanie zjeść dorosły żubr? Jak się nazywa odgłos wydawany przez żubry?
Robert Kantereit był na Wintercampie. Po raz kolejny zorganizowano tam obóz, podczas którego uczestnicy spali w namiotach lub jamach śnieżnych. Mogli cieszyć się piękną pogodą i ogromną ilością śniegu.
W Zawierciu, podobnie jak w Warszawie, też jest skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej i Hożej. Tam udała się Dorota Gardias. Spotkała się z mieszkańcami tego sympatycznego miasta, z młodzieżą z Liceum im. Stefana Żeromskiego i z zawierciańskimi morsami. Zobaczcie, jak wygląda alternatywny róg Marszałkowskiej i Hożej.
Jakub Porada zabrał nas tym razem na polski biegun zimna. Określa się tak Mazury Garbate, które słyną nie tylko z mroźnego powietrza, ale również z najczystszego. Jak tam można dojechać? Ile czasu trwa podróż? Dlaczego chciał nam pokazać wieś Ściborki? Co tam robił? Czym się poruszał po okolicach? Jak mu się spało na dworze w temperaturze poniżej zera?
Zamki, pałace i warowne grody - jest takie miejsce w Polsce, gdzie takie atrakcje są niemalże na każdym kroku. Gdzie dokładnie? O tym dziennikarz Kuba Porada w cyklu Pora na Polskę.
Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak kolejny raz postanowił udowodnić, że w polskich górach nie jest nudno. Tym razem zabrał nas do miejscowości Rzyki, na górę Czarny Groń. Tylko tam, nie przerywając jazdy na nartach, można zahaczyć o knajpę na stoku i popisowo wyskoczyć przez balkon... Adrenalina od rana :)
Polska załoga dotarła do Zatoki Wielorybów – jako pierwszy jacht w historii, który tego dokonał. Dalej na południe już się nie da. Polacy w ten sposób pobili rekord świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Magoń, córkę, uczestnika rejsu, Mariusza Magonia. Udało nam się także telefonicznie skontaktować z podróżnikami! Gratulacje!
Podróżnikiem Roku 2015, zdaniem czytelników National Geographic, został Polak: Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki! Dziś, wspólnie z żoną odwiedził studio Dzień Dobry TVN. Jak czuje się kajakarz podczas sztormu na oceanie? Czy Gabriela Doba, wychodząc za Aleksandra "wiedziała w co się pakuje" i czy przyzwyczaiła się już do tego, że mąż wychodzi z domu ... i wraca po 6 miesiącach?
Pamiętacie Aleksandra Dobę, podróżnika, który - jako jedyny na świecie - opłynął kajakiem Ocean Atlantycki? Właśnie to osiągnięcie wzbudziło podziw głosujących w plebiscycie na podróżnika roku 2015 „National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year”. Ile osób głosowało na Polaka? Kogo pokonał? Co poczuł, kiedy dowiedział się o zwycięstwie? Jak dźwiga swoją popularność? Z podróżnikiem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Gratulujemy Panie Aleksandrze!
Kozie przetwory stają się coraz bardziej popularne. Można kupić sery wędzone, dojrzewające, świeże, z dodatkiem przypraw. Idealne do przystawek, z powodzeniem zastępują ser żółty na kanapkach. W studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey zachwycał się kozimi serami. Który jest jego ulubionym?
Pałac Marianny Orańskiej w czasach epoki romantyzmu był największą tego typu budowlą w Europie. Widzów Dzień Dobry TVN postanowił tam zabrać Łukasz Radwan. Jak duży jest pałac? Ile wynosił koszt jego budowy? Jak wyglądała Marianna Orańska? Dlaczego musiała wchodzić do pałacu oknem, a nie głównym wejściem? Co - w czasie drugiej wojny światowej - znajdowało się na terenie pałacu?
To jedno z najstarszych miast w Polsce. Najbardziej znane z festiwalu muzycznego. Jakub Porada udał się do Hogwartu, który mieści się właśnie w Opolu. Tam spotkał uczniów ze szkoły magii oraz...
W Polsce obowiązkowy nie tylko na kaca. Idealny do ziemniaczków i jajka sadzonego. Czy Amerykanie znają kefir? Przeprowadziliśmy sondę na ulicach Manhattanu. Zobaczcie, co Amerykanie definiują jako kefir oraz jak wymawiają to słowo?
Blues zawładnął ich życiem. Pierwsza płytę od której wszystko się zaczęło to była płyta legendarnego The Rolling Stones. Potem poszło jak z płatka. Dziś cała rodzina prowadzi jedyną w Polsce gazetę o bluesie. I nie jest to już "baby blues" tylko dojrzała fascynacja!
Wioski otoczone ścianą tropikalnej roślinności. Serdeczni mieszkańcy. Jak żyje się w malezyjskiej dżungli? Czym zajmują się tam rdzenni mieszkańcy Malezji? Zobaczcie nasz reportaż.
Gluten to białko roślinne, a białko ma tendencje do wywoływania alergii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Rzeszotek, ekspert programu „Zdrowy Start w Przyszłość”. Jakie mogą być objawy alergii na gluten?
Wydawałoby się, że zima to czas dla narciarzy i snowboardzistów. Nic bardziej mylnego. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał na ośnieżonych zakopiańskich stokach... rowerzystów. Czym się zakończyło to spotkanie?
Z okazji 600 rocznicy nawiązania polsko-tureckich relacji dyplomatycznych wybraliśmy się do Stambułu gdzie Semi Hakim i Łukasz Radwan nawiązali polsko-tureckie stosunki kulinarne!
Lublin to największe miasto na wschód od Wisły, położone na Wyżynie Lubelskiej i zarazem wielki ośrodek kulturalny. Jakub Porada uznał, że warto je zobaczyć. Po ilu godzinach tam dojechał? Co zobaczył w lubelskim zamku? Jakich przysmaków tamtejszej kuchni spróbował? Co to są pipki? Czy spodobał mu się Lublin?
Już 200 dni minęło odkąd rodzina Łopacińskich wybrała się w podróż dookoła świata. Gdzie teraz są i co planują? Co ju zobaczyli a co zamierzają zobaczyć? Gdzie spędzili Nowy Rok? Połączyliśmy się z nimi przez komunikator internetowy.
Tym razem Jakub Porada zabrał nas na Kaszuby. Jak szybko można tam dojechać z różnych części Polski? Jakie danie regionalne zaproponowano mu pierwszego dnia? Jak mu wyszło granie na akordeonie? Gdzie na Kaszubach wszystko stoi na głowie? I dlaczego Jakub Porada ocenzurował fragment swojego reportażu?
Okazuje się, że jest jeszcze jedna Polska. I znajduje się na Antypodach. To mała wioska, w której mieszkają Polacy. Jeden z nich był gościem Dzień Dobry TVN. To dr Dariusz Zdziech, twórca projektu Poland helps Poland, który bada przeszłość Polski na Antypodach. Dlaczego tamtejszy lud nie posiada liter: P oraz L? A skoro nie ma ich, to ja nazywają swoją polska wioskę? Ilu mieszkańców liczy wioska?
Dzień przed sylwestrem stoisz przed lustrem i wygląd Twojej cery informuje, że miałaś pracowity rok. Jednak znamy kilka sposobów, by szybko, dzień przed zabawą sylwestrową poprawić jej jakość. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Aneta Suchowierska, kosmetyczka. Ogórek, kiwi, pomarańcze... Czego jeszcze użyła, by sporządzić mikstury kosmetyczne?
Ta podróż pokazała Anicie Werner prawdę. Dziennikarka odwiedziła Afrykę, ale nie tą ukazywaną w hollywoodzkich filmach. Okazuje się, że tam zwierzęta nie biegają na wolności. Stworzono tam "obozy koncentracyjne" dla dzikich zwierząt. W dziennikarce wyzwoliły się uczucia dotąd nieznane. Anita Werner w czasie podróży z Tomkiem Michniewiczem zobaczyła na własne oczy Czarny Ląd. Jak czarny jest Czarny Ląd? W studiu Dzień Dobry TVN, dziennikarka i podróżnik, opowiedzieli historie mrożące krew w żyłach.