Noworodek zużywa nawet 540 pieluch miesięcznie? Zdaniem położnej jest sposób, by znacznie ograniczyć tę liczbę

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TikTok
Noworodek

"Ile pieluch zużywa noworodek?" - to pytanie zadaje sobie wielu przyszłych rodziców. Położna Katarzyna Martyła-Nędzarek - znana na TikToku jako "babyologywithkasia" - opublikowała nagranie, w którym odpowiada na to pytanie. W komentarzach rozgorzała dyskusja. - Czekać 10 min., żeby zmienić dziecku pampersa.... Bez jaj - napisała jedna z mam.

"Ile potrzebujesz pieluch w pierwszym miesiącu?"

To, ile pampersów zużywa noworodek, jest oczywiście uzależnione od konkretnego malucha. Niemniej jednak można to uśrednić, o czym na swoim TikToku przekonuje położna Katarzyna Martyła-Nędzarek.

Zobacz wideo: Co wpływa na rozwój dziecka?

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Wystarczy 8-10 pieluch na dzień, czyli ok. 300 na miesiąc. Na forach dla rodziców piszą, że ok. 18 na dzień, czyli ok. 540 sztuk. Moja wskazówka, aby zaoszczędzić i zadbać o naszą Ziemię. Jak Twój maluszek zrobi kupkę, poczekaj tak ok. 10 minut i dopiero zmień pieluszkę, dlatego że może jeszcze nie skończyć produkować - poradziła położna.

Rodzice liczą pieluchy dla dzieci

Pod nagraniem położnej rodzice zaczęli dzielić się własnymi doświadczeniami. Zdaniem niektórych podane liczby, to stanowczo za dużo. "Zużywałam 6-8", "Czy ja za rzadko przebierałam, czy tutaj inne przesadzają z przebieraniem? U mnie to było 8 max", "U mnie tak samo. Normalnie czuję się teraz jak wyrodna matka", "3-4 to max"- czytamy.

Inni z kolei uważają, że nie będą oszczędzać na własnym dziecku. Osobom tym, nie do końca też przypadła podana wskazówka. Jako argument podały odparzenia. "W szpitalu w trzy doby zużyłam dwie paczki po 26 sztuk", "Czekać 10 min., żeby zmienić dziecku pampersa.... Bez jaj. Myślę, że mając dziecko, liczy się to z kosztami", "Po 10 minutach już pupa się odparzy. Zawsze od razu przewijałam" - komentowały mamy.

Zobacz wideo: Prawda i mity o pielęgnacji noworodka

Prawdy i mity o pielęgnacji noworodka
Prawdy i mity o pielęgnacji noworodka Dwie lekarki rozprawiły się z poradami dotyczącymi opieki nad noworodkiem, które można przeczytać w internecie. Źródło: Dzień Dobry TVN

Pieluchy a środowisko

Dyskusja rozgorzała też na temat produkcji i zużywania pieluch. Od lat trwa bowiem debata, które są lepsze - jedno- czy wielorazowe? - Obrzydliwe jest to jak zanieczyszczamy środowisko. Powinno się promować tetrę, a pampersy od wielkiego dzwonu - stwierdziła jedna z użytkowniczek TikToka. - Jeżeli każde siusiu jest wymieniane, to lepiej bawić się z tetrą lub pampersami wielokrotnego użytku. Zdrowiej dla Ziemi - dodała kolejna.

A jakie jest Wasze zdanie?

@babyologywithkasia Ile pieluch potrzeba w pierwszym miesiącu. Spokojnie wystarczy 300 sztuk.#pielucha #dziecko #polozna DON'T LET GO - KWADI

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: mrs/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości