Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, otoczeni bliskimi. Dla wielu osób łączenie obowiązków służbowych z domowymi okazało się nie lada wyzwaniem. Są jednak tacy, którym udało się odnaleźć w sobie ogromne pokłady cierpliwości. Zobacz, jak w czasach pandemii radzą sobie Państwo Machutt.
Maluchy nie raz udowodniły, że mają swoje własne, często stanowcze, zdanie na różne tematy. Dzień Dziecka stał się więc doskonałym pretekstem do tego, by zapytać najmłodszych o ich opinie na temat koronawirusa.
Drewniane klocki, plastikowe lalki i pluszowe misie - te i inne eksponaty można podziwiać w Galerii Starych Zabawek, które stworzył zapalony kolekcjoner, Wojciech Szymański. Wszystkie przedmioty zgromadzone w muzeum powstały w Polsce w latach 1920-1989.
Sakrament pierwszej komunii świętej to ważny moment w życiu rodziny i dziecka. W Dzień Dobry TVN pokazaliśmy, jak - podejmując pewne starania - można poradzić sobie w tym trudnym czasie z tą uroczystością.
Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
Skutkami pandemii są coraz to nowe zabawy. Jedną z nich jest #fruitsnackchallenge. To wyzwanie, które ma nie tylko bawić, ale też uczyć dzieci – w tym przypadku cierpliwości. Rodzice na całym świecie sprawdzają, jak ich pociechy reagują na pewne sytuacje. Wyniki eksperymentu bywają różne. O nauce cierpliwości mówiła nam psycholog dziecięcy Agnieszka Gola.
Lekarze, dietetycy i naukowcy alarmują – dzieci cały czas źle się odżywiają. W ich diecie brakuje przede wszystkim warzyw, dlatego też w studiu zastanawialiśmy się, jak najlepiej włączać je do diety pociech. Czy korzystna dla nich będzie dieta wegetariańska lub wegańska?
Nauczanie dzieci w warunkach domowych bywa trudne. W ostatnim czasie z powodu zamknięcia szkół na czas pandemii rodzice zmuszeni byli częściej niż dotychczas uczyć się ze swoimi dziećmi i odrabiać z nimi lekcje, co dla wielu stanowiło spore wyzwanie. Nauczycielka, Zuzanna Jastrzębska-Krajewska pokazała kilka prostych, acz kreatywnych sposobów na naukę matematyki z dziećmi, które na pewno przydadzą się rodzicom bez doświadczenia pedagogicznego i pomysłu na niecodzienne podejście do tematu.
Anna Lewandowska kilka dni temu wydała swoją kolejną książkę „Baby by Ann”. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat żywienia dzieci. W książce znajdziemy też wiele pysznych i zdrowych przepisów dla najmłodszych. Kto zmotywował Anię do napisania tej książki? Z trenerką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Pierwsze w Polsce sześcioraczki skończyły roczek. Z tej okazji porozmawialiśmy z ich rodzicami, którzy opowiedzieli o swojej codzienności z maluchami. Jak radzą sobie z opieką nad sześciorgiem pociech? Kto im pomaga?
Przez pandemię koronawirusa zajęcia lekcyjne są od końca marca prowadzone zdalnie. Już w najbliższych dniach przywrócone zostaną stacjonarne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III szkół podstawowych. Na temat ich organizacji wypowiedziało się Ministerstwo Edukacji Narodowej.
To już za chwilę - komentują pod zdjęciem Małgorzaty Rozenek - Majdan podekscytowani fani. Dziennikarka jest tuż przed porodem. Jak przyznaje, ostatni miesiąc niemiłosiernie jej się dłuży. "Miesiąc trwa maksymalnie 31 dni. Z wyjątkiem 9 miesiąca ciąży" - żartuje Perfekcyjna Pani Domu.
Pobyt dziecka w szpitalu to niezwykle stresujące doświadczenie. Chcąc ułatwić rodzicom ten trudny czas, załoga Szpitala na ul. Karowej w Warszawie wyszła z fantastyczną inicjatywą. Oko na malucha to aplikacja, która umożliwia mamom oglądanie przez kamerkę swoich pociech w sytuacji, gdy nie mogą być blisko siebie.
Do grona osób rapujących w ramach #hot16challenge12 dołączył 11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera. Chłopiec przeczy mitom dotyczącym różnych form autyzmu i jest nastawiony na kontakt z drugą osobą. Marzy o tym, aby normalnie żyć.
"Wielofunkcyjny domek" LEGO® DUPLO® to wszechstronnie rozwijająca zabawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. To również idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!
Kasia i Krzysiek Spychałowie nagrywają śpiewane bajki dla dzieci. Co jest w nich niezwykłego? To, że każda opowiastka jest tworzona indywidualnie dla każdego malucha. Sekretami swojej pracy autorzy podzielili się w naszym programie.
Nie chce posprzątać, iść do dentysty, wrócić z podwórka do domu. Dziecko nas nie słucha. Gdzie tkwi problem? Przyczyn szukaliśmy razem z naszymi gośćmi: Moniką Perkowską - psychologiem oraz Lidią Piechotą, dziennikarką i blogerką.
Od wielu tygodni szkoły w całym kraju są zamknięte. Uczniowie nie tylko nie mogą się bezpiecznie uczyć, ale i spotykać z rówieśnikami. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa dla dzieci, które nie mogą wyprawić urodzin. Jak świętować ten szczególny dzień, aby - wbrew okolicznościom - był pełen radości i śmiechu?
Gotować każdy może, nawet jeśli ledwo sięga kuchennego blatu. Udowadniają to przedszkolaki i żłobkowicze z Gdańska. Dzieci zgromadziły dziesiątki doskonałych przepisów i wydały książkę kucharską. Zyski z jej sprzedaży przeznaczą na pomoc chorej koleżance i walkę z koronawirusem.
Duża rodzina to oczywiście dużo radości, miłości, ale i wysiłku. Pewne małżeństwo z Wrocławia niedawno powitało na świecie trojaczki. Szczęśliwi rodzice Milenki, Lilianki i Karolinki opowiedzieli o swojej wyjątkowej przygodzie.
Mariusz Bocian musiał nieoczekiwanie przyjąć poród swojej partnerki, ponieważ dziecko postanowiło przyjść na świat trzy tygodnie przed terminem. Na szczęście mógł liczyć na wskazówki położnej, z którą połączył się przez telefon. O tym niezwykłym wydarzeniu świeżo upieczeni rodzice opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
Jeśli nudzicie się podczas izolacji, mamy dla was nowe zajęcie. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz, w Dzień Dobry TVN pokazała, jak w łatwy sposób przy pomocy plasteliny, nożyka i wykałaczki wykonać arbuza. Gotowi na nowe hobby?
Objawy tej choroby, a szczególnie wysoka gorączka utrzymująca się przez wiele dni, przypominają koronawirusa. Jak jednak przekonuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog – choroba ta nie jest nowa. Mowa o zespole Kawasakiego, którego przypadki zaobserwowano w ostatnim czasie w Nowym Jorku, UK i we Francji.
W ostatnim czasie w wyniku pandemii w szpitalach nie odbywały się porody rodzinne. Obecnie część placówek po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników podjęły decyzję o powrocie do takiej możliwości. Jakich jeszcze zmian mogą spodziewać się mamy rodzące w maju? O tym opowiedziała nam położna, Izabela Dembińska.
Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a wiosenna aura zachęca do rodzinnych przejażdżek. Wspólne wypady nie obejdą się bez odpowiedniego sprzętu. W programie rozmawialiśmy o tym, jak wybrać swojemu dziecku pierwszy rower, żeby zaszczepić w nim kolarskiego bakcyla.
W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od środy 6 maja będzie można otwierać żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ich organów prowadzących, czyli samorządów. O co muszą zadbać rodzice, zanim zaprowadzą dziecko do placówki?
Teo od początku był wymagającym dzieckiem. Jednak dopiero w zeszłym roku został zdiagnozowany. Lekarze stwierdzili u niego zespół Aspergera. O opiece nad synem i wyjątkowym macierzyństwie opowiedziała nam DJka, Maria Tymańska.
Są niecałe trzy lata po ślubie. Już mają trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. O opiece nad wyjątkowymi maluchami opowiedzieli nam Monika Hoffman- Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki” i jej mąż Wojciech. Poznajcie historię niezwykłej miłości.
Przed pojawieniem się epidemii, wiele rodzin rozpoczęło procesy adopcyjne, na które czekali nawet kilka lat. Niestety, z powodu obecnej sytuacji wszystkie procedury zostały wstrzymane. Gdzie znajdują się dzieci, które miały zamieszkać z nowymi rodzinami? Kiedy będzie można kontynuować proces adopcyjny? O tym porozmawialiśmy z Agnieszką Ziętarską, dyrektorką ośrodka adopcyjnego w Krakowie.